Наукова періодика України Фармакологія та лікарська токсикологія


Очеретнюк А. О. 
Дослідження фрагментації ДНК у тканинах легень щурів після застосування 0,9 % розчину NaCl, лактопротеїну з сорбітолом або 5 % розчину HAES­LX у гострому періоді опікової хвороби / А. О. Очеретнюк, І. Л. Черешнюк, Д. А. Лисенко, С. В. Прокопенко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2014. - № 4-5. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2014_4-5_11
У разі опікової хвороби легені є органом-мішенню, в яких відбувається зменшення активності синтетичних процесів і порушення їх функціонування. Тому для зменшення ушкодження легень на тлі опікової хвороби необхідна розробка нових схем терапії, які б справляли захисну дію на клітини легеневої тканини (ЛТ). Мета дослідження - вивчити фрагментацію ДНК клітин легень (RK) щурів через 1, 3 та 7 діб після термічного ураження шкіри II - III ступеня площею 21 - 23 % поверхні тіла на фоні корекції 0,9 % розчином NaCl, протеїном з сорбітолом або 5 % розчином HAES-LX. Уміст ДНК в ядрах КЛ щурів визначали за методом проточної цитометрії. Для збудження флуоресценції DAPI застосовували УФ-випромінювання. З кожного зразка нуклеарної суспензії аналізу підлягало 20 тис подій. Встановлено, що внутрішньовенне введення препаратів лактопротеїну з сорбітолом або 5 % розчину HAES-LX у дозі 10 мл/кг, як і 0,9 % розчину NaCl упродовж 7-ми діб не впливає на фрагментацію ДНК КЛ здорових щурів. Виявлено, що опікове ушкодження шкіри II - III ступеня площею 21 - 23 % поверхні тіла в щурів супроводжується індукцією процесів апоптозу КЛ, яке спостерігалося в усі терміни проведеногоо дослідження - через 1, 3 та 7 діб після опіку застосування препаратів лактопротеїну з ербісолом або 5 % розчину HAES-LX у дозі 10 мл/кг маси тіла призводить до вираженого апоптичного ушкодження КЛ, індукованого термічним опіком шкіри II - III ступеня в щурів. Результати проведеного дослідження свідчасть про виражену антиапоптичну дію як лактопротеїну з сорбітолом, так і 5 % розчину HAES-LX на клітини ЛТ в гострому періоді опікової травми щурів шкіри в щурів, що створює передумови для швидшого відновлення функціонального стану легень.
  Повний текст PDF - 1.227 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Очеретнюк А.
  • Черешнюк І.
  • Лисенко Д.
  • Прокопенко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Очеретнюк А. О. Дослідження фрагментації ДНК у тканинах легень щурів після застосування 0,9 % розчину NaCl, лактопротеїну з сорбітолом або 5 % розчину HAES­LX у гострому періоді опікової хвороби / А. О. Очеретнюк, І. Л. Черешнюк, Д. А. Лисенко, С. В. Прокопенко // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2014. - № 4-5. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2014_4-5_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Очеретнюк Анна Олександрівна (медичні науки)
  • Черешнюк Ігор Леонідович (медичні науки)
  • Лисенко Дмитро Андрійович (медичні науки)
  • Прокопенко Сергій Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського