Шевчук О. А. 
Оптимізація енергоефективності економіки за допомогою технологічної концепції Smart grid / О. А. Шевчук, Л. С. Борданова, Т. А. Наухацька // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2019. - № 16. - С. 400-414. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2019_16_42
Розглянуто питання сучасного стану електроенергетики та можливі шляхи подальшого розвитку. Зокрема, особлива увага зосереджена на реалізації концепції Smart grid. Аналізуючи передумови та причини розвитку "інтелектуальних" мереж доведено, що впровадження концепції Smart grid є природним етапом еволюції електроенергетичної системи. "Розумні" мережі - це закономірний етап розвитку соціально-економічних відносин, реалізований в технологічну концепцію. У ході оцінювання переваг, недоліків та досвіду країн зроблено висновок, що Smart grid - це не стільки технологія, скільки інструмент розвитку нетрадиційної, децентралізованої (розподіленої) енергетики. Така система - надзвичайно ефективний інструмент геоекономічного та геополітичного управління, вона не тільки підтримує єдність регіонів і економічних комплексів країни, а й діє як інструмент, що забезпечує національний суверенітет і можливість протидіяти зовнішньому тиску в енергетичній сфері в його організаційних, технологічних тощо формах, в тому числі в умовах надзвичайних ситуацій військового, природного і т.п. характеру [17]. Синтезуючи виявлено, що запровадження технологій Smart grid повинно відбуватися в умовах тісної взаємодії спеціалістів в області енергетики і інформаційних технологій з широким використанням імітаційних моделей на різних рівнях планування і розробки. Головними цілями повинні стати безпека та безперебійне постачання енергією, автоматичний контроль за показниками якості електроенергії на всіх ділянках ланцюга, швидке реагування на виникаючі неполадки, що дозволить запобігти аварійного розвитку подій. Вкрай необхідно встановити прилади контролю стану мережі та обладнання підстанцій, щоб попереджати розвиток аварійних ситуацій. Нові лічильники, що дозволяють вести розрахунки зі споживачами більш точно і запобігають розкрадання енергії, успішно виконують свої функції в усьому світі. Доцільність їх установки підтверджена безліччю проектів. Головними умовами успішної реалізації проекту Smart grid є підтримка і контроль держави інвестицій в дану сферу, створення нормативно-правової бази, активне донесення до кінцевого споживача його прав і можливостей.
  Повний текст PDF - 904.607 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевчук О.
  • Борданова Л.
  • Наухацька Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевчук О. А. Оптимізація енергоефективності економіки за допомогою технологічної концепції Smart grid / О. А. Шевчук, Л. С. Борданова, Т. А. Наухацька // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2019. - № 16. - С. 400-414. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2019_16_42.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевчук Олег Анатолійович (економічні науки)
  • Шевчук Олег Антонович (1987–) (економічні науки)
  • Шевчук Олена Анатоліївна (економічні науки)
  • Борданова Людмила Сергіївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського