Наукова періодика України Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Воржакова Ю. П. 
Класифікація кадрових ризиків покоління Z / Ю. П. Воржакова // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2019. - № 16. - С. 234-241. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2019_16_27
Визначено основні класифікаційні ознаки та властивості кадрових ризиків для покоління Z. Виявлено, що найчастіше, кадрові ризики виникають внаслідок проявів ознак невідповідності наявних загальнокультурних і професійних компетенцій працівників, тобто здібності, наявні знання, комунікативні, інструментальні вміння і навички, етичні устої, що виробляються в процесі навчання і досвіду професійної діяльності мають певні проблеми, що ведуть до ризиків для діяльності організації. Групування кадрових ризиків за певними ознаками потрібна для досягнення очікуваного результату, і дозволяє не тільки встановити місце кожного ризику в загальній структурі ризиків компанії, а й вибрати найбільш дієвий метод для управління конкретним ризиком. Під час дослідження теорії поколінь Х, Y, Z насамперед були розглянуті події, які формували покоління. Також був проведений аналіз цінностей "теорії поколінь X, Y, Z", який дозволив визначити ймовірні кадрові ризики, характерні для чотирьох поколінь, які присутні на ринку праці. Узагальнено існуючі підходи до класифікації кадрових ризиків, які запропоновані вітчизняними та закордонними науковцями. Зокрема, зазначено, що виникнення ризиків є наслідком прийняття управлінського рішення, тобто усвідомлений крок до прийняття певних умов, як у внутрішньому, так і у зовнішньому оточенні і як наслідок прямі та непрямі втрати. Грунтуючись на проведеному дослідженні зроблена типізація видів кадрових ризиків, що дозволяє розпізнавати ризикові потенціали кадрового складу організації. У наведених характеристиках акцент зроблено саме на можливих негативних наслідках дії ризикоутворюючих чинників. Такий підхід дозволяє спрямувати зусилля ризик-менеджерів насамперед на запобігання та зменшення потенційних втрат, що є особливо актуальним у посткризовий період розвитку в умовах обмеженості ресурсів. Доведено доцільність групування ризиків за двома групами класифікаційних ознак, одна з яких розглядає ризики управління персоналом вцілому, а друга акцентує увагу на ризиках персоналу безпосередньо.
  Повний текст PDF - 645.11 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Воржакова Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Воржакова Ю. П. Класифікація кадрових ризиків покоління Z / Ю. П. Воржакова // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2019. - № 16. - С. 234-241. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2019_16_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Воржакова Юлія Петрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського