Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Скибчик В. А. 
Діастолічна дисфункція лівого шлуночка у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST після первинного стентування коронарних артерій у госпітальний період / В. А. Скибчик, Ю. П. Мелень // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 3. - С. 21-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_3_5
Мета роботи - встановити прогностичний вплив первинного коронарного стентування на клінічний перебіг та особливості ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST (ІМелST) та діастолічною дисфункцією (ДД) у госпітальний період. У дослідження залучено 80 пацієнтів з ІМелST, яким проведено первинне коронарне втручання (група I), та 20 пацієнтів з ІМелST без реваскуляризації міокарда (група II). У період госпіталізації проаналізовано дані коронарографії, на 5-ту добу визначено рівень N-термінального фрагмента мозкового натрійуретичного пептиду (NT-proBNP) і ехокардіографічні показники ДД. При виписці проводили велоергометрію для визначення функціонального класу стенокардії. Якість життя оцінювали за допомогою опитувальника SAQ (Seattle Angina Questionnaire). Середній рівень NT-proBNP у групі II становив (782,3 +- 17,3) пг/мл, а у групі I - (300,5 +- 14,3) пг/мл (<$E p~<<~0,001>), що свідчить про менш виражені ранні процеси ремоделювання ЛШ у пацієнтів з ІМелST. ДД оцінювали за величиною співвідношення раннього та пізнього діастолічного наповнення: у групі I - 0,89 +- 0,06, що характерно для ДД з порушенням процесів релаксації ЛШ, у групі II - 1,17 +- 0,04, що характерно для рестриктивного типу. За SAQ, пацієнти групи I мали кращу якість життя і вищу толерантність до фізичного навантаження (I - II-й функціональний клас) порівняно з особами групи II. Висновки: у пацієнтів з ІМелST після своєчасно проведеного первинного коронарного стентування статистично значущо нижчий рівень NT-proBNP, який є раннім маркером ремоделювання ЛШ, а ехокардіографічні показники ДД мають менш виражений патологічний характер, що пояснює підвищену толерантність до фізичного навантаження при виписці зі стаціонару і кращу якість життя пацієнтів.
  Повний текст PDF - 339.997 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скибчик В.
  • Мелень Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скибчик В. А. Діастолічна дисфункція лівого шлуночка у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST після первинного стентування коронарних артерій у госпітальний період / В. А. Скибчик, Ю. П. Мелень // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 3. - С. 21-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скибчик Василь Антонович (медичні науки)
  • Мелень Юрій Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського