Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Тиш І. І. 
Результати хірургічного лікування оклюзійно-стенотичних уражень екстракраніального відділу сонних артерій у хворих з високим кардіоваскулярним ризиком / І. І. Тиш // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 4. - С. 48-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2016_4_8
Мета роботи - оцінити ефективність ендоваскулярного лікування оклюзійно-стенотичних уражень екстракраніального відділу сонних артерій (ЕКВСА) у хворих із високим кардіоваскулярним ризиком шляхом аналізу результатів хірургічного лікування за двома методами (ендартеректомія та ангіопластика із стентуванням). Проведено ретроспективний аналіз історій хвороб 42 пацієнтів (8 (19,05 %) жінок та 34 (80,95 %) чоловіки) з оклюзійно-стенотичними ураженнями ЕКВСА із високим кардіоваскулярним ризиком, які перебували на лікуванні в ДУ "Інститут нейрохірургії" ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України" у період з 2006 до 2016 рр. та були прооперовані за методом каротидної ендартеректомії (1-ша група, n = 15) або каротидної ангіопластики із стентуванням (2-га група, n = 27). Вік хворих - від 52 до 85 років, середній вік - (66,9 +- 8,9) року. Більшу частоту транзиторної ішемічної атаки в інтра- та ранній післяопераційний період відзначено в 2-й групі. Проведене до операції у пацієнтів з транзиторною ішемічною атакою дуплексне сканування брахіоцефальних артерій до операції виявило ехонегативну структуру атеросклеротичної бляшки (АСБ). У ранній післяопераційний період (30 днів) спостерігали різну частоту ускладнень: у 1-й групі було 3 летальних випадки: один - унаслідок неврологічних ускладнень (гостре порушення мозкового кровообігу в результаті оклюзії оперованої внутрішньої сонної артерії), два - унаслідок серцево-судинних ускладнень (інфаркт міокарда). В 2-й групі летальних випадків не було. Висновки: у разі застосування диференційованого підходу до вибору методу хірургічного лікування оклюзійно-стенотичних уражень екстракраніальних відділів внутрішньої сонної артерії потрібно ураховувати високий кардіоваскулярний ризик, а також наявність чинників ризику до проведення каротидної ендартеректомії (оклюзія контрлатеральної внутрішньої сонної артерії або її стеноз >> 50 %) або каротидної ангіопластики із стентуванням (ехоструктура АСБ, а саме I - II тип бляшки за класифікацією Грей - Вейла), які статистично значущо збільшують ризик розвитку транзиторної ішемічної атаки в інтра- та ранній післяопераційний період. У пацієнтів з атеросклеротичними стенозами ЕКВСА з наявністю чинників високого кардіоваскулярного ризику і без чинників ризику для каротидної ендартеректомії та ангіопластики із стентуванням за методом вибору реваскуляризації каротидного басейну є каротидна ангіопластика із стентуванням.
  Повний текст PDF - 599.792 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тиш І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тиш І. І. Результати хірургічного лікування оклюзійно-стенотичних уражень екстракраніального відділу сонних артерій у хворих з високим кардіоваскулярним ризиком / І. І. Тиш // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 4. - С. 48-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2016_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тиш Ігор Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського