Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Литвак С. О. 
Диференційована тактика хірургічного лікування артеріальних аневризм головного мозку / С. О. Литвак // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 3. - С. 42-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2016_3_8
Мета дослідження - покращити результати лікування хворих з артеріальними аневризмами (АА) головного мозку (ГМ) шляхом індивідуалізації показань до хірургічного лікування. Проаналізовано результати хірургічного лікування 152-х (100 %) хворих, прооперованих з приводу АА ГМ з різними клінічними виявами в Інституті нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України у період з 2013 до 2015 рр. Вік хворих - 22 - 76 років (середній вік - 58,2 року). Жінок було 92 (60,5 %), чоловіків - 60 (39,5 %). За типом клінічних виявів пацієнтів було розподілено на дві групи: з геморагічною маніфестацією захворювання - 104 (68,4 %) та псевдотуморозним перебігом - 48 (31,6 %). Клініко-неврологічний статус хворих у гострий період субарахноїдального крововиливу оцінювали за шкалою тяжкості стану Hunt - Hess: II - у 28-ми (27,0 %) пацієнтів, III - у 59-ти (56,7 %), IV - у 17-ти (16,3 %). Для об'єктивізації, виявлення відхилень від фізіологічної норми церебрального кровоплину та визначення ступеня цих порушень використовували ультразвукову допплерографію судин голови та шиї. У періопераційний період застосовували нейровізуалізаційні методи (мультиспіральну комп'ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію у стандартному та ангіографічному режимах, церебральну ангіографію). Виявлено загальні та специфічні щодо методу хірургічного лікування АА ГМ чинники ризику. Виявлено чинники, які що негативно впливають на результати та обмежують застосування методу хірургічного лікування: розмір, форма, кількість АА, наявність аномалій розвитку та супутніх патологічних уражень артерій головного мозку, а також геморагічна маніфестація захворювання; початкова тяжкість стану пацієнта за шкалою Hunt-Hess, яка відповідає IV ступеню, поширення субарахноїдального крововиливу за шкалою C. M. Fisher III - IV рівня. Висновки: вибір оптимального методу хірургічного лікування АА ГМ має грунтуватися на інтегральній оцінці анатомо-топографічних характеристик аневризми з артеріальною ланкою кровопостачання ГМ, особливостей патологічного стану пацієнта, сприичненого клінічними виявами АА, і технічних можливостях мікрохірургічного та ендоваскулярного методів хірургічного лікування.
  Повний текст PDF - 391.021 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литвак С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литвак С. О. Диференційована тактика хірургічного лікування артеріальних аневризм головного мозку / С. О. Литвак // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 3. - С. 42-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2016_3_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литвак Світлана Олегівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського