Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Шевага В. 
Ангіографічні вияви і клінічні наслідки інтраопераційного вазоспазму при ендоваскулярному виключенні артеріальних аневризм / В. Шевага, А. Нетлюх, О. Кобилецький, О. Грищук, В. Сало, Д. Щибовик // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2013. - № 3. - С. 35-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2013_3_7
Мета дослідження - виявити зміни ангіометричних параметрів магістральних артерій головного мозку у випадку розвитку вазоспазму як одного з ускладнень ендоваскулярних хірургічних втручань та їх прогностичне значення щодо перебігу післяопераційного періоду. Обстежено 34 хворих після спонтанного субарахноїдального крововиливу (САК), у яких верифіковано аневризми середньої мозкової артерії (СМА) як причину інсульту. Проводились вимірювання діаметру і площі поперечного перерізу М1-сегмента СМА на стороні ураження до і після операції та до операції на протилежній стороні з використанням програми "Кількісний судинний аналіз (Quantitative vascular analysis, QVA)", якою оснащений ангіограф Siemens Axiom artis. Під час інтраопераційного ангіографічного контролю у хворих, оперованих з застосуванням ендоваскулярного методу з несприятливим результатом, спостерігалося зменшення мінімального діаметра М1-сегмента несучої артерії в середньому до <$E1,41~symbol С~0,16> мм, (p = 0,02) у порівнянні з діаметром артерії на момент початку операції (в середньому <$E2,03~symbol С~0,14> мм). У разі сприятливого результату звуження діаметра несучої артерії було незначним (p >> 0,5). Проводилось також визначення мінімальної площі поперечного перерізу М1-сегмента. Висновки: встановлено, що зменшення в ході операції мінімального діаметру М1-сегмента на стороні аневризми на 30 % і більше, а мінімальної площі його поперечного перерізу на 50 % і більше свідчить про прогресування інтраопераційного вазоспазму та імовірний несприятливий результат лікування. Запропоновано класифікацію інтраопераційного вазоспазму за тяжкістю, а саме: << 10 % - легкий інтраопераційний вазоспазм; 10 - 30 % - помірний інтраопераційний вазоспазм; >> 30 % - тяжкий інтраопераційний вазоспазм, відповідно до встановленої залежності даного параметру від клінічних результатів хірургічного лікування хворих із САК.
  Повний текст PDF - 523.03 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевага В.
  • Нетлюх А.
  • Кобилецький О.
  • Грищук О.
  • Сало В.
  • Щибовик Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевага В. Ангіографічні вияви і клінічні наслідки інтраопераційного вазоспазму при ендоваскулярному виключенні артеріальних аневризм / В. Шевага, А. Нетлюх, О. Кобилецький, О. Грищук, В. Сало, Д. Щибовик // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2013. - № 3. - С. 35-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2013_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нетлюх Андрій Михайлович (медичні науки)
  • Нетлюх Андрій Васильович (медичні науки)
  • Кобилецький Олег Ярославович (медичні науки)
  • Грищук Олена Леонідівна (медичні науки)
  • Грищук Остап Ігорович (медичні науки)
  • Грищук Остап Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського