Наукова періодика України Електрифікація транспорту


Маренич О. Л. 
Альтернативне обігрівання навчальної лабораторії вищого навчального закладу / О. Л. Маренич, К. С. Семенюк // Електрифікація транспорту. - 2015. - № 9. - С. 108-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eltr_2015_9_16
Зауважено, що опалення - важливий фактор забезпечення потрібного мікроклімату у будь-якому приміщенні, у тому числі і в навчальних лабораторіях ВНЗу. Мікроклімат має істотний вплив на продуктивність праці студентів, викладачів, лаборантів. Основним фактором мікроклімату є температура в приміщенні. Проведено дослідження для одержання вихідних даних, необхідних для заміни традиційного водяного опалення в лабораторії на електричне. При цьому повинна підтримуватися задана температура. Обрано спосіб вентиляції приміщення, тип електричних нагрівачів, об'єми припливного та витяжного повітря, за яких температура у лабораторії згідно з існуючими вимогами буде становити 18<$E symbol Р>С. Електричне опалення приміщень більш зручне в експлуатації, більш комфортне та економічно вигідніше у порівнянні з водяними системами, в яких тепло отримують шляхом спалювання палива у котлах. Для досягнення поставленої мети складено рівняння теплового балансу приміщення лабораторії, на базі якого виконано необхідні дослідження. Запропоновано систему електроопалення учбової лабораторії як альтернативи існуючому централізованому водяному опаленню з використанням газу в центральній котельні у холодний та перехідний періоди року. Як опалювальні пристрої пропонуються сучасні інфрачервоні обігрівачі. Рівняння теплового балансу складено з урахуванням параметрів реальної учбової лабораторії. Запропоновано обладнати лабораторію механічною припливно-витяжною системою вентиляції. Науковою новизною є запропонований метод визначення об'єму (ваги) припливного та витяжного повітря для забезпечення заданої температури в приміщенні учбової лабораторії з використанням електричних обігрівачів. Практичне значення полягає у тому, що застосування електричного опалення дозволяє покращити мікроклімат лабораторії. Проведені дослідження дозволяють визначити вихідні параметри для автоматизації системи електричного опалення лабораторії з метою підтримки заданої температури.
  Повний текст PDF - 579.105 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маренич О.
  • Семенюк К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маренич О. Л. Альтернативне обігрівання навчальної лабораторії вищого навчального закладу / О. Л. Маренич, К. С. Семенюк // Електрифікація транспорту. - 2015. - № 9. - С. 108-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eltr_2015_9_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маренич Оксана Леонідівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського