Наукова періодика України Економічний вісник університету


Ріппа М. Б. 
Економічна природа недержавних пенсійних фондів / М. Б. Ріппа, Я. Р. Шимко // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 41. - С. 162-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_41_21
Прагнення досягти рівня європейських стандартів якості життя спонукає до підвищення значущості системи недержавного пенсійного забезпечення. Така система є однією з альтернативних форм розвитку соціального захисту населення країни, оскільки вона сприяє як формуванню додаткового пенсійного захисту, так і здатності задоволення інвестиційних потреб реального сектору економіки. В даному аспекті постійної актуалізації потребує дослідження сутності, специфіки та принципів функціонування недержавних пенсійних фондів. Мета роботи - здійснення науково-критичного аналізу теоретичних підходів до трактування сутності поняття "недержавний пенсійний фонд", з'ясування ознак та ключових рис, що характеризують інституційного інвестора та на цій підставі формулювання авторського бачення досліджуваної дефініції. У дослідженні використовувались загальнонаукові та спеціальні методи: аналізу та синтезу, аналогії та порівняння, узагальнення. Методологічною основою дослідження є системний підхід та діалектичний метод наукового пізнання. З'ясовано відмінні риси некомерційних організацій, основні характеристики інституційної одиниці та ознаки, які характеризують інвестиційного інвестора. Подана дискусія стосовно дуалізму природи недержавних пенсійних фондів, що окреслюється як цілями та завданнями діяльності НПФ, так і управління інвестуванням з огляду на ефективність використання інструментів ринкового механізму господарювання. Запропоноване авторське трактування економічного змісту недержавних пенсійних фондів. Висновки: вважаємо, що поза увагою вчених незаслужено залишилася роль НПФ, яку ті призначені відігравати у житті громадян з позиції персональних фінансів. Отже, пропонуємо трактувати економічний зміст НПФ як особливу організаційно-правову форму фінансової установи, призначену для формування індивідуально-значимого рівня пенсійного забезпечення громадян за рахунок перерозподілу частини їх доходів між працездатною та непрацездатною фазами життєвого циклу шляхом акумуляції пенсійних заощаджень, збереження і примноження їх реальної вартості та подальшого здійснення пенсійних виплат на індивідуальних умовах. На відміну від інших, таке тлумачення розкриває значимість НПФ у плануванні персональних фінансів громадян протягом їх життєвого циклу з метою збереження соціального статусу при втраті працездатності.
  Повний текст PDF - 728.715 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ріппа М.
  • Шимко Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ріппа М. Б. Економічна природа недержавних пенсійних фондів / М. Б. Ріппа, Я. Р. Шимко // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 41. - С. 162-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_41_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ріппа Марія Богданівна (економічні науки)
  • Шимко Ярослав Романович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського