Наукова періодика України Економічний вісник університету


Ігнатенко М. М. 
Чинники використання трудового і виробничого потенціалу фермерських та особистих господарств населення й управління його розвитком / М. М. Ігнатенко // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_3
Предмет дослідження - процеси формування та використання трудового й виробничого потенціалу фермерських і особистих господарств населення, управління його удосконаленням і розвитком. Мета роботи - виявлення чинників формування і рівня та використання трудового та виробничого потенціалу фермерських та особистих господарств населення, а також обгрунтування на цій основі напрямів його удосконалення та управління розвитком на перспективу. Методологічна основа роботи - загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання. У сукупності перших - це абстрактно-логічний, діалектичний, монографічний, системно-структурного аналізу і синтезу. Серед спеціальних методів було використано статистико-економічні методи (абсолютних і відносних величин, групування, порівняння), економіко-математичні (індексний), опитування, моделювання. Обгрунтовано пріоритетне значення трудового та виробничого потенціалу у розвитку фермерських і особистих господарств населення. Визначено стан їх забезпечення матеріально-технічними засобами. Виявлено рівень використання трудових ресурсів. Обгрунтовано чинники формування складових ресурсного потенціалу фермерських і особистих господарств. Визначено проблеми й тенденції розвитку трудового й виробничого потенціалу на рівні вказаних малих форм аграрного господарювання й управління ним. Розроблено напрями та джерела його удосконалення на перспективу. Теоретичні висновки та результати дослідження можуть бути застосовані під час викладання економічних дисциплін в університетах з метою підготовки фахівців з організації виробництва, менеджменту, економіки та управління. Практичні пропозиції доцільно використовувати в удосконаленні матеріально-технічного й трудоресурсного забезпечення фермерських та особистих господарств населення, в організації та розвитку сільських територій. Висновки: у сучасному селі жителі працюють у фермерських та особистих селянських господарствах для забезпечення продовольчих потреб власної родини та додаткових грошових доходів. Для підвищення їх продуктивності необхідним вважаємо удосконалення виробничого й трудового потенціалу. Також велике значення має підтримка та розвиток соціальної та виробничої інфраструктури, альтернативних видів зайнятості, сільських територій загалом. Цьому сприяє діяльність сільських територіальних громад, інших заходів адміністративно-територіальної реформи на селі.
  Повний текст PDF - 584.025 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ігнатенко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ігнатенко М. М. Чинники використання трудового і виробничого потенціалу фермерських та особистих господарств населення й управління його розвитком / М. М. Ігнатенко // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ігнатенко Микола Миколайович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського