Студінський В. А. 
Сучасні тренди високошвидкісних перевезень у контексті політики європейської інтеграції України: визначення проблеми / В. А. Студінський, І. С. Довгопол // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 129-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_18
Розкрито проблемні питання розвитку транспортних комунікаційних зв'язків у системі європейської інтеграційної політики України. За сучасних умов розвитку інтеграції постійно зростає роль транспорту не лише як засобу пересування, але й як необхідної умови розвитку соціальних, зокрема, економічних, відносин. Україна перебуває в системі транспортних мереж, що з'єднують Західну, Центральну Європу з її східною частиною, а також є історично важливою в сполученні балтійського та чорноморського басейнів. За розгляду України в системі політики європейської інтеграції зазначено, що саме транспортна сфера є одним з важливих напрямів розвитку. Вітчизняні експерти вважають, що саме транспортна сфера відіграє значну роль в економіці країни, опосередковуючи процес обміну товарами як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Сучасні тенденції розвитку транспортних засобів, транспортних технологій, транспортного менеджменту надають змогу значно розширити географію перевезень, збільшити обсяг транспортних послуг і впровадити інноваційний підхід до розвитку власної транспортної інфраструктури. Інноваційні технології в галузі транспорту сприяють радикальним змінам не тільки в поглядах на тенденції розвитку передових технологій, але й в реальному створенні нових транспортних засобів, або у втіленні стародавніх мрій людства щодо руху наземними засобами на великі відстані на високих швидкостях. Однією з таких тенденцій є Гіперлуп (Hyperloop) - проект різновиду вакуумного потягу, який був запропонований американськими інженерами на початку 21-го ст. Проект вже одержав визнання у багатьох країнах світу: США, Китай, Індія, ОАЕ, Франція, Німеччина, Південна Корея, Україна та інших. Зазначено, що такий проект здається утопічним, однак його впровадження стимулюватиме нові підходи в системі транспорту та зв'язків між різними регіонами і містами європейського континенту зокрема. Це також сприятиме подальшому поглибленню інтеграційних зв'язків у Європі та світі за допомогою транспортного сполучення.
  Повний текст PDF - 535.324 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Студінський В.
  • Довгопол І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Студінський В. А. Сучасні тренди високошвидкісних перевезень у контексті політики європейської інтеграції України: визначення проблеми / В. А. Студінський, І. С. Довгопол // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 129-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Студінський Володимир Аркадійович (1962–) (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського