Наукова періодика України Економічний вісник університету


Шелудько Л. В. 
Урбанізація як виклик продовольчій безпеці країни / Л. В. Шелудько // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 39. - С. 121-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_39_18
На ситуацію із забезпеченням і споживанням продовольства, а також на продовольчу безпеку в світі впливає ряд глобальних тенденцій. Основною з них є зростання чисельності населення світу за рахунок країн, що розвиваються і урбанізація населення. Відповідно тема продовольчої безпеки в умовах урбанізації набуває актуального значення. Слід зауважити, що урбанізація змінює кількість та структуру продуктів харчування, забезпечує зростання попиту на якісну продукцію, справляє вплив на продовольчу безпеку та економічну безпеку країни взагалі. Урбанізація є дуже складним явищем, тому багато відомих зарубіжних та вітчизняних вчених різних напрямів науки досліджували різноманітні аспекти урбанізації. Разом з тим, переважна більшість публікацій здебільшого має теоретичний характер та висвітлює демографічні та географічні аспекти урбаністичних процесів, тоді як питання економічного аналізу і вплив урбанізації на продовольчу безпеку залишаються недостатньо дослідженими. Мета роботи - дослідження процесу урбанізації як у світі, так і в Україні, а також виявлення впливу урбаністичних процесів на економічний розвиток країн та продовольчу безпеку з метою розроблення рекомендацій щодо перспектив та можливостей для України. Викладення основного матеріалу (результати роботи). Проаналізовано основні процеси урбанізації що відбуваються окремо по країнах та у світі в цілому, а також в Україні. Визначено вплив процесів урбанізації на економічний розвиток країн, а саме, що країни з високим рівнем урбанізації мають високий економічний розвиток і відповідно високий валовий національний продукт в розрахунку на 1 жителя. З'ясовано, що урбанізація також впливає на продовольчу безпеку країн, оскільки чисельність міського населення зростає, змінюється структура споживаючих продуктів, зростає попит на продовольство. Висновки: урбанізація представляє як виклик, так і можливість для розвитку сільського господарства, а також забезпечення продовольчої безпеки. Урбанізація дає можливості для України за умов зростаючого попиту на продовольство, покращити свій експортний потенціал.
  Повний текст PDF - 899.69 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Шелудько Л.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Шелудько Л. В. Урбанізація як виклик продовольчій безпеці країни / Л. В. Шелудько // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 39. - С. 121-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_39_18.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Шелудько Леся Володимирівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського