Наукова періодика України Економічний вісник університету


Демуз І. О. 
Національний книжковий ринок у контексті реалізації гуманітарної державної політики / І. О. Демуз // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 37(1). - С. 69-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_37%281%29__12
Предмет дослідження - книжковий ринок України як складна та багатоаспектна система, що є частиною книжкової справи взагалі. Мета дослідження - аналіз державної політики, зокрема Закону України про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту, спрямованого на стабілізацію національного книжкового ринку. Методи дослідження: узагальнення, порівняння, аналізу та синтезу, описовий, статистичний. Галузь застосування результатів: видавничий і книготорговельний сектор; громадські організації, зацікавлені в оптимізації процесів книговидання і книгорозповсюдження; представники органів законодавчої і виконавчої влади. Розглянуто такі показники книжкового ринку, як видання книг та об'єми їх продаж, зроблено акцент на засиллі російської книги на українському книжковому ринку. Встановлено, що протягом останніх кількох років обсяг офіційного імпорту книг і брошур з Російської Федерації почав знижуватися, проте, на думку фахівців, суттєво зросли обсяги контрабанди, а також друку книг російських авторів контрафактним способом на території України. Обсяги контрабанди орієнтовно втричі перевищують обсяги легального імпорту книг з Росії. Акцентовано увагу на введенні в дію з 1 січня 2017 р. Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту", який мав стабілізувати національний книжковий ринок. Проаналізовано позиції прихильників і противників введення даного закону. На захист російської книги в Україні виступили, наприклад, експерти О. Афонін, І. Степурін, Ю. Володарський, які впевнені, що державні заходи призвели до "вимивання" російської книжкової продукції узагалі, незалежно від її жанру. Закон підтримали брати Капранові, Б. Будний, А. Кокотюха, Д. Висовень та ін. фахівці, які стверджують, що такі заходи не лише зупинять потік в Україну антиукраїнської продукції, а й нададуть пріоритетні умови українським книговидавцям.
  Повний текст PDF - 597.407 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демуз І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демуз І. О. Національний книжковий ринок у контексті реалізації гуманітарної державної політики / І. О. Демуз // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 37(1). - С. 69-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_37(1)__12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського