Наукова періодика України Економічний вісник університету


Леваєва Л. Ю. 
Аналіз сучасного стану системи пенсійного забезпечення в Україні / Л. Ю. Леваєва, М. А. Кучеренко // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 36(1). - С. 215-229. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_36%281%29__27
Предмет дослідження - теоретичні та практичні питання функціонування та розвитку державних і недержавних пенсійних фондів в Україні. Мета роботи - наукове обгрунтування теоретичних основ становлення пенсійного забезпечення (ПЗ), виявлення особливостей його функціонування в Україні і розробка рекомендацій щодо шляхів поліпшення його подальшого розвитку. Роботау виконано на основі досліджень сучасних наукових поглядів щодо визначення суті і розвитку системи пенсійного забезпечення та недержавного пенсійного страхування в Україні. Процес старіння населення та зростання частки осіб пенсійного віку посилило соціальне та фінансове навантаження на працююче населення країни і стало причиною підвищеної уваги сучасного суспільства до розвитку с истеми ПЗ. Побудова ефективно функціонуючих державних та недержавних пенсійних фондів в Україні означає створення нового потужного механізму ПЗ. Значущість таких фондів визначається їх спроможністю бути суттєвим джерелом підтримки соціальних стандартів та одночасно акумулятором внутрішніх інвестиційних ресурсів для прискореного розвитку національної економіки. Теоретичні положення та висновки даного дослідження мають практичне значення у процесі удосконалення механізму фінансового забезпечення системи соціального захисту населення. Висновки: удосконалення пенсійної реформи відповідатиме удосконаленню всієї економічної системи, тому що створення обов'язкового накопичувального фонду та системи недержавних пенсійних фондів створять додаткові стимули для виходу економіки з тіні та слугуватимуть великим потенціалом фінансових ресурсів для інвестування і розвитку економіки. Перевагами накопичувальної системи є те, що вона не залежить від демографічних проблем, забезпечує інвестиційний ресурс економіки шляхом залучення коштів, що в ній акумулюються, забезпечує персоніфікацію і індивідуалізацію накопичених грошових коштів та забезпечує диференціацію розмірів пенсій залежно від особистих накопичень людини. Основними загрозами у разі впровадження накопичувальної системи є: знецінення пенсійних накопичень унаслідок інфляції; вплив фінансово-економічної кризи.
  Повний текст PDF - 680.868 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Леваєва Л.
  • Кучеренко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Леваєва Л. Ю. Аналіз сучасного стану системи пенсійного забезпечення в Україні / Л. Ю. Леваєва, М. А. Кучеренко // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 36(1). - С. 215-229. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_36(1)__27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Леваєва Людмила Юріївна (економічні науки)
  • Кучеренко Микола Анатолійович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського