Наукова періодика України Економічний вісник університету


Рибакова Т. О. 
Теоретичне дослідження поняття "фінансове регулювання" / Т. О. Рибакова // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 34(1). - С. 292-300. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_34%281%29__36
Предмет дослідження - теоретичні засади фінансового регулювання (ФР) за умов ринкової економіки; мета роботи - аналіз термінології та проведення систематизації поглядів науковців на визначення поняття "фінансове регулювання". Під час проведення дослідження використано методи теоретичного наукового пізнання: метод теоретичного аналізу, методи абстракції та конкретизації, метод дедукції, метод порівняння, метод класифікації, метод узагальнення, метод структурування, метод аналогій. На основі аналізу термінології та проведення систематизації поглядів науковців встановлено неможливість виокремлення будь-якої єдиної позиції щодо конкретного визначення терміну "фінансове регулювання": його трактування відрізняються залежно від суб'єкта, об'єкта та безпосередньо змісту ФР, а також його місця в системі державного регулювання економіки. Галуззю застосування результатів є подальші наукові дослідження проблем фінансової політики і ФР за умов ринкової економіки; навчальний процес, зокрема, підготовка відповідних розділів підручників і навчальних посібників з курсу "Теорія фінансів". Висновки: аналіз суті понять "регулювання" і "фінансове регулювання" виявив, що процес регулювання характеризується різноманіттям умов функціонування економіки, використанням різних категорій та їх елементів, що зумовлює необхідність виділення системи ФР. Вітчизняні науковці досліджують проблеми ФР як на рівні державного регулювання економіки в цілому, так і стосовно різних її сфер; в західній економічній науці ФР досліджується суто у сфері банківництва та функціонування фінансового ринку. Задля найбільш повного розуміння сутності ФР важливо враховувати такі категорії, як суб'єкти регулювання, об'єкти регулювання та рівні їх функціонування. Під час дослідження ФР за сферами національної економіки варто конкретизувати поняття з огляду на специфіку застосування зазначених категорій щодо окремих сфер. Аналіз теоретичного підгрунтя ФР виявив, що воно є одночасно і системою, і процесом, отже, його дослідження потребує комплексного застосування системного і процесного підходів.
  Повний текст PDF - 371.921 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рибакова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рибакова Т. О. Теоретичне дослідження поняття "фінансове регулювання" / Т. О. Рибакова // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 34(1). - С. 292-300. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_34(1)__36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рибакова Тетяна Олександрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського