Наукова періодика України Економічний вісник університету


Пасічний М. Д. 
Перспективне прогнозування і планування у системі бюджетних відносин / М. Д. Пасічний // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 33(1). - С. 361-368. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_33%281%29__45
Предмет дослідження - теоретичні та практичні питання у сфері розвитку системи бюджетного планування і прогнозування як інструменту бюджетно-податкової політики. Мета дослідження - розвиток положень щодо здійснення прогнозування та індикативного планування основних показників бюджету. У роботі застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, факторний, економіко-математичного аналізу, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. В дослідженні розвинуто положення щодо здійснення бюджетного планування і прогнозування. За допомогою кореляційно-регресійних рівнянь здійснено оцінку впливу основних факторів на динаміку надходжень податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб та акцизного податку. Обгрунтовано доцільність запровадження інституту середньострокового бюджетного планування. Галузь застосування результатів роботи - бюджетно-податкова політика держави та інструменти її реалізації. Висновки: перспективне бюджетне прогнозування і планування, як фундаментальна основа для розробки стратегічних векторів бюджетної політики, є інструментом забезпечення структурної модернізації економіки та підвищення її конкурентоспроможності. За умов обмеженості фінансових ресурсів нагальним завданням реалізації бюджетної стратегії є концентрація фінансування на пріоритетних напрямах соціально-економічного розвитку країни, обгрунтування ієрархії цілей, завдань і принципів бюджетної політики узгодження фінансових можливостей бюджету щодо реалізації даних цілей в межах бюджетних періодів. Актуальним є удосконалення інституційного середовища та системи аналітичного інструментарію прогнозування дохідної частини бюджету, у тому числі податкових надходжень, що спрямовано на підвищення обгрунтованості заходів бюджетно-податкової політики країни за умов посилення трансформаційних перетворень в економіці. Запровадження середньострокового бюджетного планування може бути реалізовано після створення нормативноправових засад щодо переходу від середньострокового бюджетного прогнозування до середньострокового бюджетного планування.
  Повний текст PDF - 406.917 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пасічний М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пасічний М. Д. Перспективне прогнозування і планування у системі бюджетних відносин / М. Д. Пасічний // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 33(1). - С. 361-368. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_33(1)__45.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пасічний Микола Дмитрович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського