Наукова періодика України Економічний вісник університету


Іванова М. І. 
Вплив логістичної інтеграції на становлення системних і мережевих підприємств / М. І. Іванова // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30%281%29__3
Досліджено теоретичні та методичні підходи до визначення впливу логістичної інтеграції (ЛІ) на становлення системних і мережевих підприємств. Мета роботи - визначення впливу ЛІ на становлення системних і мережевих підприємств. Для досягнення поставленої мети розв'язано завдання: порівняти логістичну систему (ЛС) (системне підприємство) та логістичну мережу (мережеве підприємство); довести необхідність перегляду учасників інтегрованої системи, спираючись на їх унікальні компетенції; розкрити зв'язок поміж інтеграційними процесами й формами існування підприємств. В дослідженні використано загальнонаукові та спеціальні методи: абстрагування - за визначення суті категорій "мережева логістична система" та "інтегрована логістична система"; структурногенетичного аналізу для виявлення й удосконалення циклу перегляду складу учасників інтегрованої ЛС; порівняння - для визначення відмінностей між системним і мережевим підприємствами. ЛІ забезпечує стратегічну взаємодію та узгодженість між всіма учасниками процесу формування, виробництва, збуту й обслуговування споживачів протягом усього життєвого циклу продукції. Ключовими властивостями, що відрізняють ЛС (системне підприємство) від логістичної мережі (мережеве підприємство), є організаційна структура, розподіл функцій, юридична незалежність (автономність), взаємодія між суб'єктами, цілепокладання та методи управління потоками. Спираючись на ці властивості, доведено, що логістична мережа має горизонтальну структуру, заснована на спеціалізації та розвитку ключових компетенцій. При цьому цикл перегляду складу учасників ЛС має базуватися на наявності унікальних ключових компетенцій. Відтак, мережева ЛС (інтегрована ЛС) - це довгострокове рівноправне партнерство юридично незалежних підприємств шляхом об'єднання їх ключових компетенцій з метою переміщення матеріальних і супутніх потоків в межах логістичної діяльності. Результати даного дослідження можуть бути використані науковцями і практикуючими логістами під час формування системних і мережевих підприємств, перегляду складу учасників ЛС та виборі форми інтеграції. Перспективою подальшого дослідження є встановлення показників ефективності функціонування мережевої ЛС.
  Повний текст PDF - 428.215 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іванова М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іванова М. І. Вплив логістичної інтеграції на становлення системних і мережевих підприємств / М. І. Іванова // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30(1)__3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іванова Марина Іллівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського