Наукова періодика України Економічний вісник університету


Кужелєв М. О. 
Стратегія залучення депозитних ресурсів як вектор функціонування грошової системи країни / М. О. Кужелєв, В. В. Волкова, Н. І. Волкова // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 169-178. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30%281%29__27
Досліджено аспект залучення банками депозитних ресурсів з метою забезпечення ліквідності банківської системи та стабільності грошового обігу як важелів економічного зростання в країні. Методологічна основа роботи - наукові розробки вітчизняних і зарубіжних учених, фундаментальні теоретичні положення економічної науки щодо залучення депозитних ресурсів та оцінювання їх впливу на грошову систему країни. У процесі дослідження використано загальнонаукові методи: системний підхід - для розробки стратегії вдосконалення залучення банками коштів населення; формальної та діалектичної логіки, аналізу, синтезу, логічного узагальнення - для характеристики сучасних підходів до визначення суті депозитної політики банку; групування і факторного аналізу - для виявлення внутрішніх і зовнішніх факторів впливу на механізм залучення банками депозитних ресурсів і визначення особливостей їх прояву за сучасних умов. Методи експертних оцінок, аналізу ієрархій, порівняння покладено в основу аналізу стану депозитів і розробки науково-методичного підходу до вибору стратегії банків з метою покращання банківської ліквідності та стабільності грошової системи країні; кореляційно-регресійний аналіз - для оцінювання макроекономічних чинників формування депозитного портфеля банківської системи України. Проведено оцінювання діяльності банків щодо формування депозитних ресурсів. Визначено, що основною метою депозитної стратегії банківських установ є залучення більшого об'єму грошових коштів за найменшою ціною. Виокремлено загальні та специфічні принципи формування стратегії залучення банками депозитів. Обгрунтовано необхідність створення нових видів депозитів, які були б цікавими для клієнтів і вигідними для банків. Доведено, що впровадження новітніх інструментів запозичення депозитних ресурсів надасть змогу не лише зменшити сукупний банківський ризик, підтримати фінансову стійкість та надійність банку, але й забезпечить стабільність грошової системи країни. Зроблено висновок, що запровадження та розширення інноваційних банківських послуг у процесі реалізації депозитної політики має поєднуватись із постійним вдосконаленням традиційних напрямів обслуговування клієнтів. Запропоновано впровадження організаційного, нормативно-правового й економічного механізмів залучення депозитних ресурсів задля підвищення ліквідності банків та забезпечення сталості національної грошової одиниці. Зазначено, що вихід на новий рівень здійснення депозитної діяльності можливий лише за умови нарощування капіталу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Розроблено заходи щодо запобігання депозитним ризикам та їх зниження, удосконалення механізму залучення депозитних ресурсів. Результати дослідження можуть бути використані у практичній діяльності банків України, впроваджені в освітянській сфері під час науково-дослідницької роботи студентів та аспірантів.
  Повний текст PDF - 432.752 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кужелєв М.
  • Волкова В.
  • Волкова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кужелєв М. О. Стратегія залучення депозитних ресурсів як вектор функціонування грошової системи країни / М. О. Кужелєв, В. В. Волкова, Н. І. Волкова // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 169-178. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30(1)__27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кужелєв Михайло Олександрович (1972–) (економічні науки)
  • Волкова Валерія Валеріївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського