Наукова періодика України Економічний вісник університету


Крикун Т. І. 
Формування видатків бюджету на соціальне забезпечення / Т. І. Крикун // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 162-169. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30%281%29__26
Досліджено теоретичні та практичні питання формування видатків бюджету на соціальне забезпечення. Мета дослідження - розкриття суті видатків бюджету на соціальне забезпечення. У роботі застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний методи, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. Розкрито суть видатків бюджету в частині фінансування видатків соціального спрямування. Проаналізовано розвиток фінансування соціального захисту населення (СЗН) як системи фінансових відносин. Розкрито особливості формування видатків бюджету на потреби СЗН за умов трансформації економіки. Визначено, що еволюція суспільного розвитку та фінансових відносин призвели до виокремлення СЗН у вагому фінансову складову, що стала одним із дієвих інструментів стимулювання людського капіталу. Основною метою її реалізації є забезпечення довгострокової макроекономічної та соціальної стабільності в державі. Удосконалення системи соціального захисту населення мають супроводжуватися структурними змінами в бюджетно-податковій політиці, інституційним удосконаленням механізмів державного управління, підвищенням якісного рівня прогнозування соціально-економічного розвитку суспільства на середньострокову перспективу. На даний час важливим є поглиблення теоретико-методологічних засад фінансового забезпечення системи СЗН як складової регуляторного механізму фінансової політики країни, що надасть змогу посилити взаємозв'язок фінансового регулювання із динамікою соціально-економічного розвитку. Галузь застосування результатів роботи - бюджет, видатки бюджету на СЗН. Висновки: однією із передумов сталого розвитку суспільства є створення ефективної системи фінансового забезпечення СЗН, яку доцільно розглядати як процес реалізації регуляторного механізму фінансової політики країни, що передбачає формування та використання фінансових ресурсів на цілі СЗН з урахуванням тенденцій соціально-економічного розвитку країни. Фінансова спроможність і збалансованість є вагомими складовими системи соціального забезпечення, яка має комплексний характер та передбачає надання громадянам гарантованого державою мінімуму соціальних послуг. Забезпечення умов для підвищення рівня добробуту населення потребує формування та реалізації виваженої та послідовної фінансовобюджетної політики держави. З метою підвищення рівня бюджетної результативності в частині фінансування галузей соціальної сфери необхідним є упорядкування переліку та кількості соціальних пільг, використання інструментарію надання адресної соціальної допомоги, оптимізація соціальної інфраструктури відповідно до особливостей і потреб територіальних громад. Удосконалення системи СЗН має супроводжуватись подальшим розвитком інституційних і методологічних засад планування видатків системи соціального захисту, формуванням показників забезпечення соціальних послуг.
  Повний текст PDF - 399.412 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Крикун Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Крикун Т. І. Формування видатків бюджету на соціальне забезпечення / Т. І. Крикун // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 162-169. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30(1)__26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Крикун Тетяна Іванівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського