Наукова періодика України Економічний вісник університету


Пацай Б. Д. 
Моніторинг соціально-економічних процесів для прийняття управлінських рішень із використанням великих даних / Б. Д. Пацай, Л. Л. Філіппова // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 26(1). - С. 80-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_26%281%29__16
Предметом дослідження виступають методи та підходи що використовуються для моніторингу соціально-економічних процесів в умовах інформаційного суспільства. Мета роботи - аналіз існуючих підходів до визначення моніторингу та врахування сучасних засобів і технологій, які використовуються для моніторингу соціально-економічних процесів та явищ з використанням неструктурованих даних. Методологічну і теоретичну основу дослідження становлять фундаментальні праці зарубіжних і вітчизняних учених. Застосовано метод системного аналізу, індукції та дедукції тощо. Проаналізовано теоретичні підходи до визначення поняття моніторинг. Визначено правила підготовки до проведення моніторингу та описано етапи його проведення. Особлива увага приділена моніторингу як підсистемі управління та загальному підходу до визначення його елементів. Розглянуто роль моніторингу та актуальність використання сучасних методів та підходів у дослідженні соціально-економічних процесів і явищ. Розкрито основні тенденції використання великих даних та проаналізовано перспективи та переваги їх використання. Узагальнено, що впровадження технології великих даних дозволяє зменшити витрати, оптимізувати час, обгрунтувати прийняття бізнес-рішень тощо. Використання аналітики дозволяє створити ефективну систему управління фінансовими потоками з метою підвищення результативності діяльності підприємств. Висновки: розглядаючи поняття "моніторинг" з різних точок зору можна з упевненістю говорити про його неоднозначність та складність. Різні наукові сфери використовують моніторинг як інструмент для своїх досліджень, вкладаючи в це поняття своє тлумачення. Ключовим фактором при аналізі даного поняття є об'єкт моніторингу та його мета, що визначають структуру його системи, підходи та методи, які при цьому використовуються. Застосовування традиційних методів доцільне, лише за умови невеликих обсягів інформації, що аналізуються. Завдяки тому, що вподобання та вимоги споживача до товарів та послуг швидко змінюються, а глобалізація ринків все більше впливає на економічні процеси виникла необхідність системи яка б не тільки враховувала побажання на етапі розробки стратегій розвитку, але й максимально знижувала ймовірність фінансових втрат, швидко адаптуючись до нових викликів зовнішнього середовища. Це завдання може реалізувати тільки комплексне застосування системи моніторингу соціально-економічних процесів і явищ із використанням великих даних з метою прийняття ефективних управлінських рішень.
  Повний текст PDF - 506.086 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пацай Б.
  • Філіппова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пацай Б. Д. Моніторинг соціально-економічних процесів для прийняття управлінських рішень із використанням великих даних / Б. Д. Пацай, Л. Л. Філіппова // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 26(1). - С. 80-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_26(1)__16.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського