Наукова періодика України Економічний вісник університету


Чеберяко О. В. 
Боргові парадокси та орієнтири державного кредитування / О. В. Чеберяко, Н. М. Пасічна // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 158-164. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_24%281%29__29
Предметом роботи є теоретичні засади державних фінансових відносин в сфері державних запозичень. Мета роботи - визначення та обгрунтування теоретичних засад необхідності здійснення державних запозичень, дослідження основних аспектів вимірювання боргового тягаря та економічних наслідків існування державного боргу в Україні, виявлення основних проблем, які існують в управлінні державним боргом та методи, які застосовуються для їх усунення, а також розгляд найбільш оптимальної торгової політики України. Використаний методичний апарат, що складається з: аналізу, синтезу та узагальнення - при визначенні основних понять, причин виникнення, класифікації державного кредитування та державного боргу, а також при з'ясуванні боргового стану України використовувалися інструменти економіко-математичного моделювання та графічного представлення результатів дослідження. Визначено основні причини виникнення, економічна сутність та роль державного кредитування. Охарактеризовано основні напрями управління державним боргом. Розглянуто сучасний стан державного кредитування та основні боргові парадокси. На основі одержаних результатів запропоновано способи вдосконалення боргової політики України в сучасних умовах та розглянуто орієнтири державного кредитування. Галузь застосування результатів: організація та проведення наукових досліджень у сфері державних фінансів, формування основних напрямків державної політики регулювання кредитно-боргових відносин держави. Висновки: на сьогодні в Україні порушується принцип транспарентності інформації щодо використання коштів, залучених за рахунок внутрішніх запозичень, а це, у свою чергу, сприяє неефективному використанню боргових фінансових ресурсів. Встановлено, що залучення ресурсів за допомогою внутрішніх державних позик обмежується можливостями національного фондового ринку та їх високою вартістю, що в свою чергу зумовлено громадсько-політичною та економічною кризою та геополітичними інтересами Росії, що в цілому впливає на державну безпеку в Україні. Відповідно, розвиток інфраструктури фінансового ринку, покращання якісних характеристик державних цінних паперів з метою мінімізації вартості запозичення коштів, стабілізація політико-економічної ситуації дозволять більш повно використовувати потенціал внутрішніх державних запозичень.
  Повний текст PDF - 396.95 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чеберяко О.
  • Пасічна Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чеберяко О. В. Боргові парадокси та орієнтири державного кредитування / О. В. Чеберяко, Н. М. Пасічна // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 158-164. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_24(1)__29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чеберяко Оксана Вікторівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського