Наукова періодика України Економічний вісник Донбасу


Ляшенко В. І. 
Напрями інтеграції України до європейських науково-освітніх та інноваційних просторів в умовах Угоди про асоціацію з Європейським Союзом / В. І. Ляшенко, І. Ю. Підоричева, А. В. Кучеров, П. В. Тесновський // Економічний вісник Донбасу. - 2018. - № 3. - С. 147-179. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2018_3_27
Досліджено передумови і напрями інтеграції України до європейських науково-освітніх та інноваційних просторів в умовах Угоди про асоціацію України з ЄС з урахуванням тенденції посилення ролі регіонів у стимулюванні економічного зростання на інноваційних засадах. Визначено необхідність інституціоналізації регіональних інноваційних систем шляхом формування щільного інституціонального оточення, сприятливого до інновацій. Запропоновано концептуальну модель регіональної інноваційної системи, до якої має прагнути Україна. Проаналізовано тенденції освітньої та трудової міграції в Україні, визначено її позитивні та негативні наслідки для економіки. Розроблено концепцію "Інноваційного ліфта": від школи до Європи", засновану на методології "ощадливого стартапу", з його органічними складовими - бізнес-студіями (на рівні шкіл), бізнес-інкубаторами і науковими парками (на рівні вишів), українськими індустріальними парками та європейськими технопарками - як нового інструменту "вирощування" стартапів, запуску інноваційних бізнесів, створених на базі розробок наукових установ і закладів вищої освіти, шляхом забезпечення їх фінансовою, організаційною, інформаційною та іншими формами підтримки впродовж усього інноваційного ланцюжка створення доданої вартості від наукової ідеї до етапу серійного виробництва та виведення інновації на ринок. Концепція "Інноваційного ліфта": від школи до Європи" заснована на сучасній методології та враховує практичний досвід створення стартапів у світі, тенденції освітньої та трудової міграції в Україні, передбачає розвиток широкої кооперації та співробітництва українських закладів вищої освіти, наукових установ, малих і середніх підприємців із зарубіжними колегами. Ідея, покладена в основу концепції "Інноваційного ліфта": від школи до Європи", полягає у забезпеченні молодих фахівців можливістю одержувати високоякісну освіту, нові знання, навички і практичний досвід ведення бізнесу на європейському ринку, не пориваючи зв'язків з Україною та її ринком і застосовуючи їх на благо рідкої країни. Обгрунтовано, що наділення регіональних наукових центрів НАН України та МОН України додатковими повноваженнями щодо координації зв'язків між підсистемами регіональних інноваційних систем та удосконалення мережі наукових центрів відкриває можливості для формування міждержавних і транскордонних науково-освітніх та інноваційних просторів, на базі яких можуть формуватися міждержавні й транскордонні інноваційні системи та кластери як засіб кооперації та співробітництва України з країнами-членами ЄС в умовах Угоди про асоціацію України з ЄС з урахуванням тенденцій розвитку кооперенції (кооперації+конкуренції).
  Повний текст PDF - 1.249 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ляшенко В.
  • Підоричева І.
  • Кучеров А.
  • Тесновський П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ляшенко В. І. Напрями інтеграції України до європейських науково-освітніх та інноваційних просторів в умовах Угоди про асоціацію з Європейським Союзом / В. І. Ляшенко, І. Ю. Підоричева, А. В. Кучеров, П. В. Тесновський // Економічний вісник Донбасу. - 2018. - № 3. - С. 147-179. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2018_3_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ляшенко Вячеслав Іванович (економічні науки)
  • Підоричева Ірина Юріївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського