Наукова періодика України Економіка і регіон


Khrystenko O. 
Social and economic processes management at the enterprise on an innovative basis / O. Khrystenko, M. Rudenko // Економіка і регіон. - 2018. - № 3. - С. 80-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econrig_2018_3_13
Мета роботи - управління соціально-економічними процесами підприємства на інноваційній основі. Реалії української економіки пріоритетним фактором ефективного господарювання визначають взаємодію господарюючого суб'єкта з його середовищем. Віддається перевага гуманістичному підходу в управлінні, зростає роль соціальної корисності організації, які створюють перспективи розвитку окремим фірмам, галузям і суспільству в цілому. Зміни у зовнішньому середовищі та орієнтація всіх сфер життєдіяльності на ЄС вимагають від вітчизняних підприємств постійного пошуку нових більш ефективних підходів до управління соціально-економічними процесами підприємства, спрямованих на досягнення і зміцнення конкурентних переваг на ринку і стабільну діяльність у довгостроковій перспективі. Установлено, що соціально-економічні процеси підприємства це сукупність економічних і соціальних процесів його формування і функціонування, що характеризують динаміку зміни параметрів підприємства. Соціально-економічні процеси підприємства характеризуються динамікою зміни початкових (вхідних) і похідних (розрахункових) показників ефективності функціонування соціально-економічної системи за рівнем використання наявних виробничих потужностей та інших ресурсів, конкурентоспроможності продукції та обсягу її виробництва, рівня прибутку і платоспроможності, ефективності праці (включаючи критеріъ прибутковості) і рівня його оплати. Суб'єктами управління соціально-економічними процесами на підприємстві є коло осіб, які зацікавлені в здійсненні управлінського впливу на кожен з певних об'єктів і мають повноваження для його здійснення. Такими суб'єктами виступають власники підприємства, керівники різних рівнів управління, а також працівники економічних і фінансово-економічних підрозділів. Фахівці економічної сфери є професійними суб'єктами, оскільки основним призначенням їх діяльності є здійснення на постійній основі управління соціально-економічними процесами підприємства. Визначено, що в практиці зарубіжних підприємців існує безліч методів здійснення управління економічними процесами, проте найбільш поширеним і дієвим визначається метод контролінгу. У той же час одним з найпоширеніших методів здійснення управління соціальними процесами є проектний метод. Його основними перевагами є можливість у рамках проекту ефективно досягати поставлених цілей в умовах заданих параметрів: термінів, вартості, якості і т.п.
  Повний текст PDF - 346.396 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Khrystenko O.
  • Rudenko M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Khrystenko O. Social and economic processes management at the enterprise on an innovative basis / O. Khrystenko, M. Rudenko // Економіка і регіон. - 2018. - № 3. - С. 80-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econrig_2018_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руденко Микола Вікторович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського