Наукова періодика України Економіка і прогнозування


Шовкун І. А. 
Промисловий розвиток в умовах децентралізації: досвід провідних індустріальних країн і висновки для України / І. А. Шовкун // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 38-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econprog_2018_4_4
Розглянуто питання промислового розвитку в умовах децентралізації владних та економічних повноважень держави, проведення якої започатковано в Україні. Оскільки проблема деіндустріалізації національної економіки залишається дуже гострою, то у цьому дослідженні представлено ті засоби та інструменти щодо її вирішення, які має у своєму арсеналі політика децентралізації. Мета статті - розкрити зміст децентралізації, узагальнити випробувані у провідних індустріальних країнах підходи до забезпечення економічного зростання та підвищення суспільного добробуту на основі промислового розвитку регіонів, а також обгрунтувати доцільність їх використання в Україні. Висвітлено сутнісні аспекти децентралізації та розкрито характер її впливу на інвестиційний клімат. Узагальнено підходи до проведення децентралізації повноважень держави та віднаходження ефективних форм забезпечення суспільно-економічного розвитку регіонів на індустріальній основі на прикладах країн - лідерів світової промислово-технологічної сфери. Обгрунтовано доцільність поглиблення процесів децентралізації та промислового розвитку для посилення економічної спроможності регіонів в Україні. Побудовано економетричні моделі, які засвідчили наявність статистично значущого впливу промислового бізнесу та бюджетної децентралізації на добробут населення країни у довгостроковому періоді (2001 - 2016 рр.). Проведено кластерний аналіз, що підтвердив значний вплив бюджетної децентралізації та розвитку виробничого бізнесу (включаючи промисловий та сільськогосподарський) на рівень добробуту населення у сукупності регіонів країни, а також дав змогу визначити пріоритетність переробної промисловості порівняно з іншими видами виробництва для забезпечення заможності населення регіонів. Показано, що ключем до зміни стану економіки регіонів на краще повинна стати розбудова нового промислового сектора на основі технологій Індустрії 4.0 у руслі стратегії розвитку промислового комплексу країни.
  Повний текст PDF - 731.132 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Шовкун І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Шовкун І. А. Промисловий розвиток в умовах децентралізації: досвід провідних індустріальних країн і висновки для України / І. А. Шовкун // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 38-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econprog_2018_4_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Шовкун Інна Анатоліївна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського