Наукова періодика України Довкілля та здоров'я


Кондратюк В. А. 
Стан вільнорадикальних процесів в організмі піддослідних тварин під впливом наночастинок та ацетату свинцю на фоні споживання води з вмістом стеаратів натрію та калію / В. А. Кондратюк, О. Є. Федорів, О. В. Лотоцька // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 3. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2014_3_8
Встановлено, що у тварин, яким перорально вводили ацетат свинцю на фоні споживання води з вмістом стеарата натрію і калію, відзначалось статистично достовірне підвищення активності дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду в тканині печінки і нирок у порівнянні з тваринами, яким вводили наночастинки свинцю. Також встановлено, що при вживанні води з вмістом стеарату калію в сполученні з наночастинками свинцю і ацетатом свинцю виявлялася більш виразна токсична дія на процеси перекисного окиснення ліпідів в організмі тварин, ніж на фоні споживання води з вмістом стеарата натрію.Установлено, что у животных, которым перорально вводили ацетат свинца на фоне употребления воды с содержанием стеарата натрия и калия, отмечалось статистически достоверное повышение активности диеновых конъюгатов и малонового диальдегида в ткани печени и почек по сравнению с животными, которым вводили наночастицы свинца. Также установлено, что при употреблении воды с содержанием стеарата калия в сочетании с наночастицами свинца и ацетатом свинца проявлялось более выраженное токсическое действие на процессы перекисного окисления липидов в организме животных, чем на фоне употребления воды с содержанием стеарата натрия.
  Повний текст PDF - 521.379 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Кондратюк В.
 • Федорів О.
 • Лотоцька О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Кондратюк В. А. Стан вільнорадикальних процесів в організмі піддослідних тварин під впливом наночастинок та ацетату свинцю на фоні споживання води з вмістом стеаратів натрію та калію / В. А. Кондратюк, О. Є. Федорів, О. В. Лотоцька // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 3. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2014_3_8.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Кондратюк Вадим Анатолійович (медичні науки)
 • Федорів Ольга Євгенівна (медичні науки)
 • Лотоцька Олена Володимирівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського