Наукова періодика України Демографія та соціальна економіка


Заяць В. С. 
Розвиток житлового будівництва як фактор формування житлових умов населення / В. С. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 137-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2019_2_12
Досліджено сучасні тенденції розвитку житлового будівництва України в умовах істотного впливу системних соціально-економічних негараздів та чинників нестабільності. Виявлено низьку ефективність фінансово-кредитних механізмів, необхідних для вирішення житлових проблем населення та недостатню активність державних структур у сфері нового будівництва та модернізації застарілого житлового фонду. Встановлено, що потреба у доступному житлі залишається в країні доволі високою через незадовільні умови проживання населення, низькі стандарти житлової забезпеченості та якість житлових приміщень. Житлова проблема в Україні не знаходить вирішення протягом багатьох років, зберігаються високі соціальні очікування щодо цього у зв'язку з необхідністю оновлення житлового фонду. Попри зростання деяких показників житлової забезпеченості, в Україні зберігається значно вищий рівень перенаселеності житлових приміщень у порівнянні з країнами ЄС. Визначено, що нестабільність макроекономічної ситуації в країні, значні боргові зобов'язання перед європейськими партнерами стримують розвиток ринку нерухомості та модернізацію застарілого житла. Проте сучасне житлове будівництво розвивається завдяки поєднанню різних технологій, зростанню заінтересованості інвесторів у новому будівництві. У зв'язку з цим досліджено специфіку сучасних технології будівництва висотних будинків (цегляне, панельне, монолітно-каркасне, монолітне та збірне монолітно-каркасне) як фактору формування житлових умов населення, виявлено їх переваги та недоліки в аспекті основних технічних і вартісних характеристик, а також доцільних сфер застосування. Визначено напрями розвитку житлового будівництва, зміни основних параметрів житла та рівня забезпечення ним населення країни. Узагальнено та систематизовано європейський досвід житлового будівництва та можливі джерела стимулювання його розвитку. Виявлено зміни на ринку нерухомості України за останні роки, насамперед у сегменті первинної нерухомості, зокрема зростання середньої житлової та загальної площі нових багатоповерхових забудов, підвищення інтересу інвесторів до зведення нових житлових комплексів. Установлено, що найвищі темпи введення в експлуатацію житлової нерухомості зберігаються у Києві та Київській області, містах Одесі та Львові. Розглянуто проблеми енергоефективності та екологічності будівництва в контексті можливостей поліпшення житлових умов населення, визначено напрями й шляхи їх розв'язання.
  Повний текст PDF - 426.245 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Заяць В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Заяць В. С. Розвиток житлового будівництва як фактор формування житлових умов населення / В. С. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 137-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2019_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Заяць В'ячеслав Сергійович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського