Наукова періодика України Демографія та соціальна економіка


Новіков В. М. 
Розвиток професійно-технічної освіти в умовах децентралізації системи управління в Україні / В. М. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 2. - С. 126-137. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2017_2_11
Перспективи модернізації системи професійно-технічної освіти пов'язані з підвищенням престижності робітничих професій. Низька якість підготовки кадрів у професійно-технічних навчальних закладах поставила їх випускників на останнє місце у ранжуванні індексу працевлаштування молоді, що закінчили навчання і вийшли на ринок праці. Визначення структури потреб ринку праці, розвиток матеріально-технічної бази освіти і оновлення програм навчання, залучення коштів юридичних і фізичних осіб забезпечує реалізацію інтересів державних і місцевих органів влади, освітніх закладів, роботодавців і населення у підвищенні якості професійної освіти. Сьогодні пріоритетами курсу на розвиток професійної освіти стають проблеми комунальної власності, зокрема, перехід матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів під їх юрисдикцію. Нині менше 50 % з них отримали таке право. Децентралізований підхід до управління професійною освітою, який здійснено в Україні, ставить питання про визначення механізму формування регіонального замовлення і компенсації витрат закладів профтехосвіти на підготовку фахівців для ринку праці в масштабах регіону і територіальних громад. Необхідна змістовна переорієнтація професійної освіти на сучасні технології, що пов'язано з розробленням державних професійних стандартів на компетентнісній основі і впровадженням дуальної системи навчання. Проаналізовано практику формування професійних стандартів у Федеративній Республіці Німеччина, результати використано для формування пропозицій щодо запровадження інноваційних технологій навчання в Україні.
  Повний текст PDF - 182.27 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Новіков В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Новіков В. М. Розвиток професійно-технічної освіти в умовах децентралізації системи управління в Україні / В. М. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 2. - С. 126-137. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2017_2_11.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Новіков Валерій Миколайович (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського