Наукова періодика України Бібліотечний вісник


Попик В. 
Витоки та ранні етапи еволюції ресурсів біографічної інформації / В. Попик // Бібліотечний вісник. - 2011. - № 3. - С. 33-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bv_2011_3_6
Висвітлено розвиток ресурсів біографічної інформації (РБІ) за давніх і середньовічних часів. Охарактеризовано еволюцію підходів до збирання, систематизації та подання біографічної інформації у різних соціокультурних системах. Увагу приділено осмисленню РБІ як явища, їх витоків і трансформацій у часи, що передували становленню науки та культури нової доби. Проаналізовано книгу італійця Джорджа Вазарі (1511 - 1574) "Життєписи найбільш знаменитих живописців, ваятелів і зодчих" як найвище досягнення доби Відродження у формуванні системного інформаційного ресурсу біографій визначних діячів мистецтва, а також менш відому багатотомну працю послідовника Вазарі, нідерландського художника, поета та мистецтвознавства Карела ван Мандера (1548 - 1606) "Книга живописців" (1604).
  Повний текст PDF - 305.249 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Попик В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Попик В. Витоки та ранні етапи еволюції ресурсів біографічної інформації / В. Попик // Бібліотечний вісник. - 2011. - № 3. - С. 33-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bv_2011_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Попик Володимир Іванович (1952–) (соціальні комунікації)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського