Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Васильєва І. М. 
Стан окиснювально-відновлювальних процесів і системи антирадикального захисту у хворих на рак шлунка / І. М. Васильєва, М. В. Красносельський, І. А. Вишницька, В. І. Жуков, С. А. Денисенко // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2015_19_2_8
Досліджено стан окиснювальних і відновлювальних синтезів у хворих на рак шлунка й обгрунтовано критеріально-значимі діагностичні показники ранніх метаболічних порушень, характерних для розвитку гастроканцерогенезу. Результати дослідження показали значне підвищення у крові активності лактатдегідрогенази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та зниження малатдегідрогенази, сукцинатдегідрогенази й ізоцитратдегідрогенази, що вказує на зміни у функціонуванні гліколізу, пентозофосфатному шунті та циклі трикарбонових кислот. Дослідження неферментативної ланки системи антиоксидантного захисту виявили зниження в сироватці хворих на рак шлунка (РШ) ретинолу, alpha-токоферолу та підвищення сечової кислоти. Аналіз показав, що у хворих на рак шлунка вже за першої стадії розвитку пухлинного процесу водорозчинні вітаміни в усіх випадках були знижені в крові удвічі і більше разів. Це надає змогу стверджувати, що онкопатологія формується на тлі серйозної метаболічної дисфункції та вітамінної недостатності.
  Повний текст PDF - 279.948 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Васильєва І.
 • Красносельський М.
 • Вишницька І.
 • Жуков В.
 • Денисенко С.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Васильєва І. М. Стан окиснювально-відновлювальних процесів і системи антирадикального захисту у хворих на рак шлунка / І. М. Васильєва, М. В. Красносельський, І. А. Вишницька, В. І. Жуков, С. А. Денисенко // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 2. - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2015_19_2_8.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Красносельський Микола Віллєнович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського