Наукова періодика України Біологія тварин


Гунчак Р. В. 
Вплив аквацитрату йоду на метаболічні процеси та продуктивні якості поросят на дорощуванні / Р. В. Гунчак, Г. М. Седіло // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 2. - С. 43-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_2_7
Представлено результати дослідження впливу аквацитрату йоду на обмін речовин та продуктивні якості поросят у період від їх відлучення від свиноматок до постановки на інтенсивну відгодівлю (29 - 70 доба). У годівлі тварин використовували повнораціонні комбікорми з додаванням злакової групи концентрованих кормів власного виробництва (поліська зона Волині). Вміст Йоду у формі калію йодиду у преміксах для престартерного і стартерного комбікорму тварин контрольної групи становив, відповідно, 0,80 і 1,50 мг/кг корму. До раціону тварин першої і другої дослідних груп з кормом вводили аквацитрат Йоду (виготовлений на основі нанотехнології ТОВ "НВК Аватар") із розрахунку 50 та 25 % від рівня біоелементу в преміксах у формі КJ. Встановлено, що Йод, маючи високу біодоступність у формі аквацитрату, проявляє стимулювальний вплив на метаболічні процеси в організмі поросят. Зокрема, заміна рекомендованої кількості неорганічної форми Йоду в складі преміксу на його цитратну наноформу сприяє збільшенню маси тіла тварин дослідних груп, відповідно, на 5,5 % (P << 0,025) та 9,6 % (P << 0,05) порівняно з аналогами контрольної групи. За цих умов концентрація гемоглобіну та кількість еритроцитів і лейкоцитів у крові була обернено пропорційною кількості спожитого Йоду у цитратованій формі, що свідчить про підвищення захисних сил організму. Водночас у крові поросят дослідних груп відзначено зростання концентрації Йоду, зв'язаного з білками, та вмісту тиреоїдних гормонів, що обумовлено оптимізацією гормоногенезу щитоподібної залози. У підсвинків дослідних груп, порівняно з контролем, рівень загального протеїну в крові не змінювався, проте характерним було підвищення відсотка протеїнів глобулінової фракції, відповідно, на 4,1 і 5,9 % (P << 0,05) та концентрації сечовини, а також зниження вмісту залишкового азоту й глюкози.
  Повний текст PDF - 382.473 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гунчак Р.
  • Седіло Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гунчак Р. В. Вплив аквацитрату йоду на метаболічні процеси та продуктивні якості поросят на дорощуванні / Р. В. Гунчак, Г. М. Седіло // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 2. - С. 43-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гунчак Роман Васильович (біологічні науки)
  • Седіло Григорій Михайлович (1950–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського