Наукова періодика України Біологія тварин


Галатюк О. Є. 
Застосування полівалентної інактивованої вакцини (варіант Equi) проти лептоспірозу коней / О. Є. Галатюк, О. Р. Калнаус, В. О. Волинець, О. О. Кучерявенко // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 2. - С. 24-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_2_5
Представлені результати досліджень щодо удосконалення лікувально-профілактичних заходів за латентного перебігу лептоспірозу коней застосуванням полівалентної інактивованої вакцини. Вакцина виготовлена в лабораторії лептоспірозу з колекції мікроорганізмів інституту ветеринарної медицини НААН. В одному з кінних господарств з латентним перебігом лептоспірозу було імунізовано 150 коней. Для вивчення ефективності імунізації досліджуваної вакцини та формування напруженості імунітету було відібрано 19 різновікових коней: 4 жеребці-плідники віком від 6 до 12 років, 5 кобил віком 6 - 10 років, 5 спортивних коней віком 3 - 5 років і 5 голів молодняку віком 1 - 2 роки. Вакцина проти лептоспірозу коней містила, відповідно, такі серогрупи, серовари та штами лептоспір: 1) Grippotyphosa - grippotyphosa- ВГНКИ-1; 2) Canicola - сanicola-ВГНКИ-3; 3) Icterohaemorrhagiae - icterohaemorrhagiae-ВГНКИ-2; 4) Australis-bratislava - Yez bratislava. Вакцину вводили коням внутрішньом'язово дозою 5 см<^>3. Для досліджень у реакції мікроаглютінації кров у коней брали перед вакцинацією, через 1, 2, 4, 5, 6,5 місяця після вакцинації. На п'ятому та шостому місяцях після застосування вакцини у всіх різновікових та статевих групах коней різко зросли титри антитіл до серогруп Australis, Hebdomadis, Sejrое, проте ніяких клінічних ознак захворювання ми не спостерігали, що свідчить про латентний перебіг лептоспірозу в господарстві. Крім того, титри антитіл максимально зросли у жеребців-плідників на п'ятий місяць після вакцинації, а на шостий місяць спостерігалася тенденція до зниження, тоді як у кобил, спортивних коней та молодняку титри антитіл підвищились як на п'ятий, так і на шостий місяці після вакцинації. Отримані дані вказують на те, що застосування полівалентної вакцини проти летоспірозу коней (варіант Equi) сприяє формуванню напруженого імунітету за латентного перебігу лептоспірозу і її доцільно застосовувати в кінних господарствах.
  Повний текст PDF - 2.32 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Галатюк О.
  • Калнаус О.
  • Волинець В.
  • Кучерявенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Галатюк О. Є. Застосування полівалентної інактивованої вакцини (варіант Equi) проти лептоспірозу коней / О. Є. Галатюк, О. Р. Калнаус, В. О. Волинець, О. О. Кучерявенко // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 2. - С. 24-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Галатюк Олександр Євстафійович (ветеринарні науки)
  • Калнаус Олег Робертович (ветеринарні науки)
  • Волинець Вікторія Олександрівна (ветеринарні науки)
  • Кучерявенко Оксана Олександрівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського