Наукова періодика України Біологія тварин


Копильчук Г. П. 
Біохімічні маркери функціонального стану печінки щурів із токсичним гепатитом за умов введення цитрату германію / Г. П. Копильчук, О. М. Волощук, О. В. Баландюк // Біологія тварин. - 2017. - Т. 19, № 1. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2017_19_1_10
Мета роботи - дослідження активності маркерних ензимів стану печінки щурів за умов ацетамінофен-індукованого токсичного ураження та впливу цитрату германію. Для досягнення мети у роботі проведено оцінку сорбітолдегідрогеназної, аланін- та аспартатамінотрансферазної активності у сироватці крові, а також розраховано коефіцієнт де Рітіса за досліджуваних умов. Активність сорбітолдегідрогенази у сироватці крові визначали кінетичним методом у реакції NADH-залежного відновлення D-фруктози в D-сорбітол. Активність аланінамінотрансферази (АлТ) та аспартатамінотрансферази (АсТ) в сироватці крові оцінено спектрофотометрично на спектрометрі Cary 60 (Agilent Technologies), використовуючи набори реактивів ("Філісіт-Діагностика", Україна). Гепатит змодельовано шляхом введення ацетамінофену per os у дозі 1 г/кг маси тварин у 2 % крохмальній суміші протягом двох діб за допомогою спеціального зонду. Показано, що за умов модельованого токсичного ураження печінки на фоні підвищення ензиматичної активності сорбітолдегідрогенази, аланінамінотрансферази та аспартатамінотрансферази спостерігається підвищення коефіцієнту де Рітіса. Введення цитрату германію інтактним тваринам показало, що він не мав гепатотоксичних властивостей, оскільки активність досліджуваних ензиматичних маркерів функціонального стану печінки (сорбітолдегідрогенази, АлТ, АсТ) залишається у межах норми при збереженні на рівні контролю коефіцієнта де Рітіса. Дослідження гепатопротекторних властивостей цитрату германію показало, що у тварин з попередньо модельованим токсичним ураженням печінки за умов уведення цитрату германію спостерігається зниження в 2,5 разу активності сорбітолдегідрогенази, а також активності досліджуваних амінотрансфераз сироватки крові та коефіцієнту де Рітіса порівняно з тваринами, які не одержували досліджуваного засобу. Встановлене зниження ензиматичної активності маркерних ферментів стану печінки відкриває перспективи для вивчення біохімічних механізмів гепатопротекторних властивостей цитрату германію.
  Повний текст PDF - 544.514 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Копильчук Г.
  • Волощук О.
  • Баландюк О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Копильчук Г. П. Біохімічні маркери функціонального стану печінки щурів із токсичним гепатитом за умов введення цитрату германію / Г. П. Копильчук, О. М. Волощук, О. В. Баландюк // Біологія тварин. - 2017. - Т. 19, № 1. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2017_19_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Копильчук Галина Петрівна (біологічні науки)
  • Волощук Оксана Миколаївна (біологічні науки)
  • Волощук Олена Михайлівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського