Наукова періодика України Біологія тварин


Лесик Я. В. 
Резистентність організму кролів та динаміка маси тіла кроленят за умов випоювання сполук хрому(ІІІ) і сульфату натрію / Я. В. Лесик, Р. С. Федорук, О. П. Долайчук // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 3. - С. 76-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_3_13
Досліджено вплив випоювання хлориду і цитрату хрому та сульфату натрію на вміст у крові глікопротеїнів та окремих моноцукрів їх вуглеводних компонентів, показники неспецифічної резистентності організму і молочність кролематок на 20 добу лактації, а також на ріст і збереженість кроленят до 40-добового віку. Дослідження проведено на самицях кролів, розподілених на 5 груп, з яких контрольна група одержувала збалансований гранульований комбікорм і воду без обмеження. Тварини I дослідної групи, крім основного раціону (ОР), з водою отримували <$Eroman {CrCl sub 3 ~times~6H sub 2 O}> у кількості 7,8 мкг Cr/кг маси тіла на добу. Кролицям II дослідної групи згодовували корми ОР аналогічно контрольній групі з уведенням до води цитрату хрому з розрахунку 2,5 мкг Cr/кг маси тіла на добу, одержаного за методом з використанням нанотехнології. Тварини III дослідної групи споживали основний раціон з введенням до води сульфату натрію у кількості 40,0 мг S/кг маси тіла на добу. Самиці V дослідної групи одержували раціон аналогічний I дослідній групі з використанням сульфату натрію у кількості 40,0 мг S/кг маси тіла на добу. Тварини V дослідної групи одержували раціон і домішку хрому(III) аналогічно II дослідній групі з уведенням до води сульфату натрію в кількості 40,0 мг S/кг маси тіла на добу. Дослідженнями встановлено, що роздільне випоювання самицям кролів домішок хлориду та цитрату хрому, а також суміші Na2SO4 зі сполуками Cr впродовж сукрільності та лактації посилювало імунобіологічну резистентність їх організму з підвищенням у крові рівня гексоз, зв'язаних з білками, сероглікоїдів, гаптоглобіну, фукози, церулоплазміну, сіалових кислот і ЦІК у I, II, IV і V дослідних групах. Більше виражений біологічний вплив з вірогідними різницями досліджених показників крові та збереженості встановлено для тварин, які одержували сполуки хрому та їх поєднання з сульфатом натрію. Встановлено, що застосування у раціоні кролематок хлориду і цитрату хрому та їх поєднання з сульфатом натрію супроводжувалося найвищим рівнем показників клітинного і гуморального захисту на 20 добу лактації та молочності кролематок. Кроленята, які одержували сполуки хрому з сульфатом натрію через організм матері та з питною водою, відзначалися вищими показниками маси гнізда і середньої маси за періодами досліджень, а також збереженням на 4,5 - 6,2 % на 20 - 40 доби життя у порівнянні з контролем.
  Повний текст PDF - 317.629 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лесик Я.
  • Федорук Р.
  • Долайчук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лесик Я. В. Резистентність організму кролів та динаміка маси тіла кроленят за умов випоювання сполук хрому(ІІІ) і сульфату натрію / Я. В. Лесик, Р. С. Федорук, О. П. Долайчук // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 3. - С. 76-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лесик Ярослав Васильович (біологічні науки)
  • Федорук Ростислав Степанович (1949–) (біологічні науки)
  • Долайчук Ольга Павлівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського