Наукова періодика України Біологія тварин


Тучапська А. Я. 
Фізіолого-біохімічний статус та рибницькі показники цьоголіток любінського лускатого коропа, які вирощувались при різному вмісті природного корму у раціоні / А. Я. Тучапська, О. М. Фріштак, Г. В. Качай // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 2. - С. 134-140. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_2_19
Відомо, що швидкість росту ставових риб і їх фізіологічний стан значною мірою залежать від наявності у раціоні природних кормів, які суттєво впливають на обмін речовин в організмі. Частку природного корму в раціоні цьоголіток коропа у період сезонного зниження кормової бази ставів можна підвищити шляхом підгодівлі культивованим зоопланктоном. Для з'ясування метаболічних ефектів підвищення вмісту природних кормів у раціоні цьоголіток коропа на основні системи організму риб, вивчено гематологічні показники цьоголіток, склад м'язових тканин та активність системи антиоксидантного захисту в печінці. У дослідженнях використовували цьоголіток лускатого коропа (Cyprinus carpio L.) середньою масою 0,033 - 0,042 кг. Підвищений вміст природного корму у раціоні цьоголіток коропа в дослідних ставах забезпечили інтродукцією маточної культури ракоподібних в період залиття ставів та підгодівлею культивованим зоопланктоном протягом липня та серпня. Проведені дослідження показали вірогідно вищий вміст гемоглобіну на 23,1 - 23,4 % (P << 0,01) та гематокриту на 8,8 - 15,8 % (P << 0,01) у цьоголіток коропа у разі підвищення вмісту природного корму в раціоні. Одночасно у цьоголіток із дослідних ставів відмічено вищий вміст сухої речовини у м'язах на 6,5 - 7,4 % (P << 0,01) за рахунок зростання вмісту протеїну на 5,5 - 6,9 % (P << 0,01) та жиру на 13,1 - 15,8 % (P << 0,01). Збагачення раціону цьоголіток коропа природним кормом незначною мірою сприяло підвищенню активності антиоксидантної системи в печінці, про що свідчить дещо нижча активність каталази та невірогідно вища на 3,1 - 19,6 % активність СОД (супероксиддисмутаза). При цьому рівень продуктів ліпопероксидації мав невірогідну тенденцію до нижчих значень на 2,2 - 8,3 %. Проведенні заходи сприяли значному підвищенню вмісту природного корму в раціоні цьоголіток коропа, завдяки чому рибопродуктивність дослідних ставів зросла на 33,4 - 48,5 % за економії кормів 12,5 - 15,6 %.
  Повний текст PDF - 293.758 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тучапська А.
  • Фріштак О.
  • Качай Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тучапська А. Я. Фізіолого-біохімічний статус та рибницькі показники цьоголіток любінського лускатого коропа, які вирощувались при різному вмісті природного корму у раціоні / А. Я. Тучапська, О. М. Фріштак, Г. В. Качай // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 2. - С. 134-140. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_2_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фріштак Олена Мирославівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського