Наукова періодика України Біологія тварин


Хвостик В. П. 
Оцінка закономірностей інтенсивності росту м’ясо-яєчних курей різного генетичного походження / В. П. Хвостик // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 1. - С. 169-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_1_23
Використані в дослідженнях параметри інтенсивності росту (індекс інтенсивності формування, індекс рівномірності росту, індекс напруги росту) надали змогу провести оцінку ростових процесів у м'ясо-яєчних курей різного генетичного походження на ранньому етапі онтогенетичного розвитку. За використання цих критеріїв росту проведено оцінку закономірностей розвитку птиці, що характеризують його рівномірність і напруженість у період вирощування ремонтного молодняку, досліджено генотипові особливості рівномірного формування молодняку дослідних груп, виявлено групи птиці з більш рівномірним напруженим ростом. Встановлені високі позитивні коефіцієнти кореляції між використаними параметрами інтенсивності росту та живою масою курей надали змогу визначити більш інформативні з них, за допомогою яких можна виявляти птицю з високою енергією росту на початковому етапі вирощування й інтенсивно використовувати її в селекційній роботі з метою покращання живої маси всієї популяції. У м'ясо-яєчних курей створеної синтетичної популяції визначено максимальні значення індексу інтенсивності формування (<$EDELTA roman t~=~0,4600>), індексу рівномірності росту (Ір = 17,8740) та індексу напруги росту (Ін = 9,2007). Це свідчить про те, що у цієї птиці висока енергія формування, вона швидше досягає дорослого стану за однакових умов утримання та годівлі у порівнянні з іншою птицею. Вона характеризується кращим поступовим рівномірним розвитком внутрішніх органів, у неї високий напружений ріст систем і органів організму. Високі значення середньодобових і відносних приростів живої маси м'ясо-яєчних курей добре кореспондується з високою їх живою масою у 17-тижневому віці. І визначені коефіцієнти кореляції підтверджують збільшення живої маси птиці за зростання величини цих параметрів (r = 0,6320 - 0,6427). З одержаних результатів досліджень видно, що схрещування птиці різноякісного генетичного матеріалу, одержаного за ввідного та зворотного схрещувань, надало змогу створити якісно нову високопродуктивну гетерогенну вітчизняну популяцію м'ясо-яєчних курей з високим генетичним потенціалом. Встановлений високий корелятивний зв'язок між параметрами інтенсивності росту та живою масою курей у 17-тижневому віці (r = 0,4167 - 0,6447) свідчить про можливість застосування індексів формування, рівномірності та напруги росту у практичній селекції з м'ясо-яєчними курми для покращання їх живої маси на ранньому періоді вирощування.
  Повний текст PDF - 263.131 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хвостик В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хвостик В. П. Оцінка закономірностей інтенсивності росту м’ясо-яєчних курей різного генетичного походження / В. П. Хвостик // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 1. - С. 169-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_1_23.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського