Наукова періодика України Біологічні студії


Бішко О. І. 
Вміст первинних і вторинних продуктів ліпопероксидації у тканинах щура за дії гістаміну та гіпохлориту натрію / О. І. Бішко, Н. П. Гарасим, Д. І. Санагурський // Біологічні студії. - 2014. - т. 8, № 2. - С. 75-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bist_2014_8_2_8
Наведено дані про вплив гістаміну (біогенного аміну) та розчину гіпохлориту натрію на деякі показники перекисного окиснення ліпідів у плазмі та тканинах легень, печінки, нирки і серця щура. З'ясовано, що досліджувані чинники призводять до порушення прооксидантного гомеостазу організму щура. Встановлено, що гістамін вищої досліджуваної концентрації (8 мкг/кг) чинить більш негативний вплив на процеси ліпопероксидації у всіх досліджуваних тканинах щура у порівнянні з нижчою концентрацією гістаміну (1 мкг/кг). Спостережено схожу динаміку вмісту первинних і вторинних продуктів ліпопероксидації за одночасного введення щурам гістаміну та розчину гіпохлориту натрію, як у нирках, так і у легеневій тканині, де вміст гідропероксидів знижується за одночасної дії досліджуваних чинників, а вміст ТБК-активних продуктів, навпаки, зростає. Зафіксовано зміну показників вмісту гідропероксидів і ТБК-активних продуктів за випоювання розчину гіпохлориту натрію інтактним тваринам. Виявлено, що використання розчину гіпохлориту натрію як антигістамінного препарату не зумовлює повернення процесів ліпопероксидації до норми.
  Повний текст PDF - 1.321 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Бішко О.
 • Гарасим Н.
 • Санагурський Д.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Бішко О. І. Вміст первинних і вторинних продуктів ліпопероксидації у тканинах щура за дії гістаміну та гіпохлориту натрію / О. І. Бішко, Н. П. Гарасим, Д. І. Санагурський // Біологічні студії. - 2014. - т. 8, № 2. - С. 75-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bist_2014_8_2_8.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Бішко Ольга Ігорівна (біологічні науки)
 • Санагурський Дмитро Іванович (біологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського