Наукова періодика України Biotechnologia Acta


Древаль К. Г. 
Целюлази з культуральної рідини базидіоміцетів / К. Г. Древаль, М. І. Бойко // Біотехнологія. - 2013. - Vol. 6, № 2. - С. 107-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/biot_2013_6_2_14
Встановлено, що під час вирощування базидіоміцетів відбувається адсорбція целюлаз на субстраті культивування - фільтрувальному папері. Адсорбовані ензими можна елюювати буферним розчином з високою іонною силою, однак для визначення активності та використання цих ензимів їх слід перевести у розчин з концентрацією солей, близькою до нуля. Розроблено метод одержання ензимних препаратів целюлаз із культуральної рідини базидіоміцетів. Ензимні препарати з високим ступенем очищення одержували в 3 етапи (висолювання протеїнів - діаліз - гель-хроматографія). На основі розробленого методу одержано оригінальні препарати целюлаз базидіальних грибів штамів К-1, А-Дон-02, Д-1 Irpex lacteus та AnSc-1 Daedaleopsis confragosa f. confragosa. Вони містили низку протеїнів, характеризувалися специфічними максимумами виходу з колонки целюлозолітичних ензимів та активністю. Однак спільним є один чіткий максимум виходу з колонки ендоглюканаз або целобіаз, що може свідчити про те, що целюлозолітичні комплекси досліджуваних базидіоміцетів не містять множинних форм целюлаз, які б відрізнялися за своєю молекулярною масою. Застосування розробленого методу надало змогу одержати препарати, ступінь очищення яких у порівнянні з вихідним культуральним фільтратом становить 7,3 для ендоглюканази і 33,3 для целобіази штаму А-Дон-02 I. lacteus; 13,1 для ендоглюканази і 25,5 для целобіази штамму Д-1 I. lacteus; 29,9 для ендоглюканази і 90,1 для целобіази штаму К-1 I. lacteus; 2,1 для ендоглюканази і 30,6 для целобіази штаму AnSc-1 D. confragosa f. confragosa.
  Повний текст PDF - 823.863 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Древаль К.
 • Бойко М.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Древаль К. Г. Целюлази з культуральної рідини базидіоміцетів / К. Г. Древаль, М. І. Бойко // Біотехнологія. - 2013. - Vol. 6, № 2. - С. 107-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/biot_2013_6_2_14.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Древаль Костянтин Григорович (біологічні науки)
 • Бойко Михайло Іванович (біологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського