Наукова періодика України Бізнес Інформ


Слобода Л. Я. 
Сучасні тенденції та особливості розвитку ринку автотранспортного страхування в Україні / Л. Я. Слобода, З. М. Руденко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 3. - С. 170-178. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2021_3_26
Досліджено сучасні особливості розвитку ринку автотранспортного страхування в умовах пандемії на основі проведення аналізу тенденцій і викликів у діяльності його учасників для обгрунтування перспективних векторів трансформації цього сектора страхового ринку України. У результаті дослідження проаналізовано діяльність вітчизняних страхових компаній - лідерів у сфері автострахування за видами та формами; впровадження електронних полісів та дистанційних сервісів надання страхових послуг; активізацію електронного європротоколу; врегулювання страхових подій, тарифно-цінової політики. Досліджено канали дистиб'юції страхових послуг у сфері автотранспортного страхування та розвинено підходи до використання дистанційних Інтернет-каналів обслуговування клієнтів та реалізації страхових продуктів. Зокрема, через використання технології телематики, що грунтується на інтеграції засобів телекомунікаційної та інформаційної обробки та передачі інформації, що значно спрощує та прискорює страхові процеси. За результатами аналізу виокремлено ряд стимулюючих і дестимулюючих чинників у розвитку ринку автотранспортного страхування України. Визначено вплив фінансових і регуляторних викликів у діяльності учасників ринку автострахування в України та виокремлено ключові проблеми його функціонування в умовах рецесивних явищ COVID-19. Запропоновані рекомендації вирізняються сучасним підходом до врахування особливостей ринку автотранспортного страхування в Україні при розробленні заходів для покращання його функціонування на основі інтеграції якісних і кількісних трендів як на макроекономічному рівні (державному), так і на мікрорівні - страхових компаній та їх співпраці зі страхувальниками.
  Повний текст PDF - 294.331 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Слобода Л.
 • Руденко З.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Слобода Л. Я. Сучасні тенденції та особливості розвитку ринку автотранспортного страхування в Україні / Л. Я. Слобода, З. М. Руденко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 3. - С. 170-178. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2021_3_26.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Слобода Лариса Ярославівна (економічні науки)
 • Руденко Зоряна Михайлівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського