Наукова періодика України Бізнес Інформ


Воскобоєва О. В. 
Транснаціональні корпорації в умовах глобалізації економіки України / О. В. Воскобоєва, О. С. Ромащенко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 1. - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2021_1_4
Розглянуто актуальну проблему розвитку транснаціональних корпорацій (ТНК) в умовах глобалізації економіки. Основною характерною рисою ТНК є їх спроможність планувати, організовувати та контролювати господарську діяльність у різних країнах. Саме ця риса і відрізняє ТНК від інших учасників світової економічної системи. Проведено всебічне дослідження впливу транснаціональних корпорацій на світову економіку. У процесі дослідження виявлено, що вплив транснаціональних корпорацій на світову економіку незалежно від рівня їх розвитку зростає. Тому прямі іноземні інвестиції - це важливий механізм, через який передаються заощадження від передових, промислово розвинених країн у країни, що розвиваються. Так, виявлено, що серед закордонних інвесторів найбільш інвестиційно привабливими в Україні є промисловість, оптова та роздрібна торгівля, професійна, наукова та технічна діяльність, інформація та телекомунікації, фінансова сфера та операції з нерухомістю. Привабливим для ТНК із промислово розвинутих країн є також інвестування в інфраструктуру бізнес-послуг для обслуговування, перш за все, підприємств з іноземними інвестиціями. Досліджено також, що найбільше іноземного капіталу вкладено в Дніпропетровську, Київську, Донецьку, Одеську, Полтавську, Львівську та Харківську області. Зроблено висновок, що основне завдання і не протистояння або боротьба з впливом великих іноземних ТНК, а узгодження їх інтересів зі стратегічними пріоритетами економіки України, а також створення власних конкурентоспроможних ТНК. З цією метою виділено основні конкурентні переваги та негативні наслідки транснаціональних корпорацій.
  Повний текст PDF - 1.087 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Воскобоєва О.
 • Ромащенко О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Воскобоєва О. В. Транснаціональні корпорації в умовах глобалізації економіки України / О. В. Воскобоєва, О. С. Ромащенко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 1. - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2021_1_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Воскобоєва Олена Володимирівна (економічні науки)
 • Ромащенко Ольга Сергіївна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського