Рудевська В. І. 
Вплив концентрації та централізації капіталу на розвиток процесів консолідації в банківському бізнесі / В. І. Рудевська // Бізнес Інформ. - 2014. - № 5. - С. 375-379. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2014_5_68
Акцентовано увагу на концентрації та централізації капіталу та впливі цих процесів на консолідацію банків, досліджується взаємозв'язок між цими поняттями, висвітлюється вплив іноземного капіталу на процеси консолідації в національній банківській системі України. Значну увагу зосереджено на визначенні тенденцій зростання кількості злиттів і поглинань, розширенні й урізноманітненні їх форм. Встановлено, що для України характерна тенденція до скорочення кількості банків - юридичних осіб. Водночас концентрація активів і капіталу в найбільших банках супроводжується їх експансією в регіони. Специфічні ж національні особливості консолідаційних банківських процесів пов'язані із залученням іноземного банківського капіталу. Досліджено основні причини виходу іноземних банків з банківського сектора України в посткризовому періоді. Розкрито особливості підвищення рівня концентрації капіталу банків за рахунок капіталізації прибутку, залучення додаткового акціонерного капіталу шляхом емісії простих і привілейованих акцій, залучення коштів на умовах субординованого боргу, злиття та об'єднання комерційних банків.Акцентовано увагу на концентрації та централізації капіталу і впливі цих процесів на консолідацію банків, досліджено взаємозв'язок між цими поняттями, висвітлено вплив іноземного капіталу на процеси консолідації в національній банківській системі України. Значну увагу зосереджено на визначенні тенденцій зростання кількості злиттів і поглинань, розширення і урізноманітнення їх форм. Установлено, що для України характерна тенденція до скорочення кількості банків - юридичних осіб. Водночас концентрація активів і капіталу в найбільших банках супроводжується їх експансією в регіони. Специфічні ж національні особливості консолідаційних банківських процесів пов'язані із залученням іноземного банківського капіталу. Досліджено основні причини виходу іноземних банків з банківського сектора України в посткризовому періоді. Розкрито особливості підвищення рівня концентрації капіталу банків за рахунок капіталізації прибутку, залучення додаткового акціонерного капіталу шляхом емісії простих і привілейованих акцій, залучення коштів за умов субординованого боргу, злиття та об'єднання комерційних банків.
  Повний текст PDF - 335.631 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рудевська В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рудевська В. І. Вплив концентрації та централізації капіталу на розвиток процесів консолідації в банківському бізнесі / В. І. Рудевська // Бізнес Інформ. - 2014. - № 5. - С. 375-379. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2014_5_68.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рудевська Вікторія Ігорівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського