Наукова періодика України Адаптивні системи автоматичного управління


Калініна І. В. 
Системи авторизації з використанням різних методів аутентифікації / І. В. Калініна, О. І. Лісовиченко // Адаптивні системи автоматичного управління. - 2017. - № 1. - С. 78-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/asau_2017_1_9
Розглянуто сучасні методи аутентифікації. Проведено порівняльний аналіз на базі визначених показників методів аутентифікації користувачів для підвищення безпеки доступу до систем авторизації і простори користування. Виявлено основні переваги і недоліки методів аутентифікації. На основі проведеного аналізу можна зробити висновок, що надалі у міру зростання обчислювальних потужностей все більш затребуваним буде саме вживання систем комплексної (одночасне використання двох і більше методів) аутентифікації для систем авторизації. Для простоти користування до систем авторизації є метод відбитку пальця: відбиток пальця + смарт-карта; відбиток пальця + USB-ключі, так як метод відбитку пальця найбільш вивчений метод розпізнавання, простий та зручний для сканування, найнижча ціна серед біометричних систем ідентифікації. Підвищення безпеки доступу систем авторизації досягається використанням біоелектронних систем, що дозволить одночасно зменшити помилок першого і другого роду та спуфінг-загроз. В результаті комбінування методів аутентифікації суттєво збільшується кількість ідентифікаційних ознак і тим самим підвищується безпека доступу до систем авторизації.
  Повний текст PDF - 330.813 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Калініна І.
 • Лісовиченко О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Калініна І. В. Системи авторизації з використанням різних методів аутентифікації / І. В. Калініна, О. І. Лісовиченко // Адаптивні системи автоматичного управління. - 2017. - № 1. - С. 78-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/asau_2017_1_9.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Лісовиченко Олег Іванович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського