Наукова періодика України Архів офтальмології України


Риков С. О. 
Дослідження функціональних та клінічних змін на очах хворих на катаракту із синдромом мілкої передньої камери після комбінованої операції задньої мікровітректомії та факоемульсифікації катаракти / С. О. Риков, Н. С. Лаврик, І. А. Шулежко, Ю. М. Гуржий, Р. С. Коритнюк // Архів офтальмології України. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 75-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aroft_2018_6_1_14
Мета роботи - вивчення функціональних та клінічних особливостей очей у хворих на катаракту за синдрому мілкої передньої камери (СМПК) у разі виконання комбінованої операції задньої мікровітректомїї з факоемульсифікацією катаракти (КОЗМВЕФЕК) та зіставлення з результатами факоемульсифікації катаракти (ФЕК), виконаної за стандартною методикою. Проаналізовано стан 129 очей (126 хворих), прооперованих з приводу катаракти за СМПК. Факоморфічну глаукому діагностовано в 37 очах. Було сформовано 2 групи: група А (основна) (59 хворих, 61 око), у яких виконувалась запропонована операція КОЗМВЕФЕК; група К (зіставлення) (67 хворих, 68 очей) - виконувалась операція ФЕК за традиційною методикою. Зіставленно дані досліджуваних груп. Проведені дослідження показали, що ефективність операції КОЗМВЕФЕК суттєво не відрізняється від стандартної ФЕК, а саме: гострота зору (ГЗ) в групі А була 0,71 +- 0,05, а в групі К - 0,70 +- 0,16 (p >> 0,05); сумарне поле зору (ПЗ) та рівень внутрішньоочного тиску (ВОТ) суттєво не відрізнялись (p >>0 ,05). Відзначено, що через 1 - 3 міс і 6 - 12 міс після проведеної операції КОЗМВЕФЕК (група А) більшою мірою зберігається щільність ендотеліального шару рогівки: втрата ендотеліальних клітин менша удвічі (p << 0,05), менші прояви полімегатизму та поліморфізму ендотеліальних клітин (p << 0,05), ніж за стандартної ФЕК. Висновки: На підставі зіставлення результатів операції КОЗМВЕФЕК та стандартної методики ФЕК помічено: за високих функціональних результатів (за показниками ГЗ, ПЗ, ВОТ) спостерігається достовірне зменшення частоти випадків набряку рогівки (на 7 %), втрати ендотеліальних клітин (удвічі) та кількості інтраопераційних (в 3,5 разу) та післяопераційних (в 1,2 разу) ускладнень.
  Повний текст PDF - 417.501 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Риков С.
  • Лаврик Н.
  • Шулежко І.
  • Гуржий Ю.
  • Коритнюк Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Риков С. О. Дослідження функціональних та клінічних змін на очах хворих на катаракту із синдромом мілкої передньої камери після комбінованої операції задньої мікровітректомії та факоемульсифікації катаракти / С. О. Риков, Н. С. Лаврик, І. А. Шулежко, Ю. М. Гуржий, Р. С. Коритнюк // Архів офтальмології України. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 75-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aroft_2018_6_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Риков Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Лаврик Наталія Семенівна (медичні науки)
  • Лаврик Наталія Сергіївна (медичні науки)
  • Коритнюк Раїса Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського