Наукова періодика України Альгологія


Боднар О. І. 
Вміст пігментів та фотосинтетична активність Chlorella vulgaris Beijerinck (Chlorophyta) за дії натрію селеніту, цинку сульфату і хрому хлориду / О. І. Боднар, А. І. Герц, Н. В. Герц, В. В. Грубінко // Альгологія. - 2019. - Т. 29, № 4. - С. 404-420. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/algol_2019_29_4_5
Досліджено вміст фотосинтетичних пігментів, їх співвідношення та первинні процеси фотосинтезу у Chlorella vulgaris за спільної та окремої дії солей мікроелементів Селену (натрій селеніт), цинку (цинк сульфат) і хрому (хром хлорид). Виявлено тенденцію до збільшення загального вмісту хлорофілів a та b і каротиноїдів за всіх варіантів впливу з найбільш помітним ефектом за спільної дії селену та цинку. Водночас, показник співвідношення хлорофілів a/b зменшувався в результаті підвищення вмісту хлорофілу b. У разі зміни параметрів індукції флуоресценції хлорофілів зростав рівень нефотохімічного гасіння хлорофілу (NPQt) у варіанті спільної дії солей селену та хрому. Разом з тим, зростання відносного вмісту хлорофілу та незначна зміна показника ймовірної частоти втрат LEF за дії досліджених солей свідчить про функціонування механізмів забезпечення стабільності роботи фотосинтетичного апарату у C. vulgaris та запобігання його інактивації.Досліджено вміст фотосинтетичних пігментів, їх співвідношення та первинні процеси фотосинтезу у Chlorella vulgaris за спільної та окремої дії солей мікроелементів Селену (натрій селеніт), цинку (цинк сульфат) і хрому (хром хлорид). Виявлено тенденцію до збільшення загального вмісту хлорофілів a та b і каротиноїдів за всіх варіантів впливу з найбільш помітним ефектом за спільної дії селену та цинку. Водночас, показник співвідношення хлорофілів a/b зменшувався в результаті підвищення вмісту хлорофілу b. У разі зміни параметрів індукції флуоресценції хлорофілів зростав рівень нефотохімічного гасіння хлорофілу (NPQt) у варіанті спільної дії солей селену та хрому. Разом з тим, зростання відносного вмісту хлорофілу та незначна зміна показника ймовірної частоти втрат LEF за дії досліджених солей свідчить про функціонування механізмів забезпечення стабільності роботи фотосинтетичного апарату у C. vulgaris та запобігання його інактивації.
  Повний текст PDF - 372.79 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Боднар О.
  • Герц А.
  • Герц Н.
  • Грубінко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Боднар О. І. Вміст пігментів та фотосинтетична активність Chlorella vulgaris Beijerinck (Chlorophyta) за дії натрію селеніту, цинку сульфату і хрому хлориду / О. І. Боднар, А. І. Герц, Н. В. Герц, В. В. Грубінко // Альгологія. - 2019. - Т. 29, № 4. - С. 404-420. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/algol_2019_29_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Боднар Оксана Ігорівна (1980–) (біологічні науки)
  • Герц Андрій Іванович (1977–) (біологічні науки)
  • Герц Наталія Володимирівна (1981–) (біологічні науки)
  • Грубінко Василь Васильович (1959–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського