Наукова періодика України Авіаційно-космічна техніка і технологія


Ткач М. Р. 
Показники сірководневої роторно-поршневої розширювальної машини у складі енерготехнологічної установки / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, О. С. Митрофанов, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авиационно-космическая техника и технология. - 2019. - № 8. - С. 5–9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2019_8_3
Розглянуто ефективність використання роторно-поршневого двигуна 12РПД-4,4/1,75 в якості розширювальної машини перспективної енерготехнологічної установки видобування сірководню з глибин Чорного моря. В цій установці сірководень високого тиску використовується у розширювальній машині для отримання механічної енергія, якою можно забезпечити роботу насосів та іншого обладнання. 12РПД-4,4/1,75 представляє собою 12 циліндровий короткоходовий двигун з відношення S/D = 0,4. Особливістю двигуна є те, що для розподілу робочого тіла використовуються впускні та випускні отвори, перекриття яких здійснюється центральним ротором. Таким чином центральний ротор виконує функцію золотника та корпусу, в якому рухаються поршні. Застосування золотникового розподілу забезпечує просту та компактну конструкцію. Значення тиску сірководню на вході в роторно-поршневу розширювальну машину визначено в діапазоні глибин занурення трубопроводу 0 - 1000 м, при температурі 280 К - 285 К та газовмісті сірководню в морській воді 0,0...10,0 м<^>3/м<^>3. Визначення основних параметрів робочого тіла та робочого процесу виконано для добового видобудку морської води 100 м<^>3/доб. Розраховано, що для газовмісту 2,5 м<^>3/м<^>3 при глибини занурення підйомного трубопроводу Н = 250 - 1000 м потужність розширювальної машини становить 0,20 - 0,61 кВт, для газовмісту 5 м<^>3/м<^>3 - 0,65 - 0,86 кВт, для газовмісту 7,5 м<^>3/м<^>3 - 1,20 - 1,87 кВт, для газовмісту 10 м<^>3/м<^>3 - 1,65 - 2,55 кВт. Отримано індикаторні діаграми роботи розширювальної машини в залежності від газовмісту сірководню у морській воді та глибини занурення трубопроводу. Визначено, що з підвищенням тиску на вході ефективний ККД сірководневої розширювальної машини лежить у межах 0,21 - 0,49. Також з підвищенням тиску на вході зменшується питома ефективна витрата із 51,5 до 25,17 кг/кВт-год. Низькі значення питомої ефективної витрати сірководню й високі значення ефективного ККД обумовлені конструктивними особливостями роторно-поршневої розширювальної машини, які поєднують переваги поршневих та роторних двигунів.
  Повний текст PDF - 455.496 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткач М.
  • Тимошевський Б.
  • Митрофанов О.
  • Проскурін А.
  • Галинкін Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткач М. Р. Показники сірководневої роторно-поршневої розширювальної машини у складі енерготехнологічної установки / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, О. С. Митрофанов, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авиационно-космическая техника и технология. - 2019. - № 8. - С. 5–9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2019_8_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткач Михайло Романович (технічні науки)
  • Митрофанов Олександр Сергійович (технічні науки)
  • Проскурін Аркадій Юрійович (технічні науки)
  • Галинкін Юрій Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського