Наукова періодика України Авіаційно-космічна техніка і технологія


Онопченко А. В. 
Конструкторсько-технологічна підготовка виробництва дефлектора з використанням імпульсних технологій / А. В. Онопченко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2019. - № 7. - С. 145–150. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2019_7_23
Розроблення технологічних процесів штампування вибухом є досить складною задачею підготовки виробництва авіаційних двигунів. Порівняно великі складність і тривалість підготовки виробництва, а також досить висока вартість штампів потребують ретельного розроблення технологічних процесів і обгрунтованого вибору технічно раціонального і економічно найефективнішого варіанта технологічного процесу, який відповідає певному масштабу виробництва. Навіть невеликі подальші змінення технологічних процесів зазвичай призводять до перероблення штампів або проектування і виготовлення нових, що потребує значного часу і коштує досить дорого. Проаналізовано конструктивні особливості тонколистової деталі, яка є складовою частиною турбовального двигуна Д-136, який використовують на важких транспортних вертольотах Мі-26. Дефлектор має куполоподібну форму, для підвищення жорсткості передбачено ребра жорсткості; форма деталі - вісесиметрична. Після штампування-витяжки необхідно застосувати механічне оброблення (свердлення отворів на фланці для кріплення дефлектора), що значно знижує технологічність. Точність деталі визначається точністю оброблення робочої поверхні матриці. Відхилення профілю деталей від робочого профілю матриці залежать від розмірів деталі. Розроблено технологічний процес штампування вибухом дефлектора, який складається з декількох етапів: аналіз конструктивних і технологічних особливостей деталі; визначення форми і розмірів заготовки, а також витрати матеріалу; вибір найраціональнішого технологічного процесу, що забезпечує виготовлення необхідних деталей; визначення типу устаткування, що потребується; вибір типу і технологічної схеми штампа; а також визначення трудомісткості виготовлення штампованих деталей. Розроблено математичну модель опису конструкції дефлектора, яка складається з декількох рівнів складності. Кожний рівень конструкторського опису відповідає за свій етап технологічного процесу. На базі розробленої моделі створено алгоритм і програму розрахунків параметрів технологічного процесу.
  Повний текст PDF - 619.393 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Онопченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Онопченко А. В. Конструкторсько-технологічна підготовка виробництва дефлектора з використанням імпульсних технологій / А. В. Онопченко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2019. - № 7. - С. 145–150. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2019_7_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Онопченко Антон Віталійович (1987–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського