Наукова періодика України Авіаційно-космічна техніка і технологія


Шалапко Д. О. 
Непрямі методи дослідження ефекту використання малих домішок водню до основного палива / Д. О. Шалапко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2018. - № 6. - С. 44–51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2018_6_9
Представлено один із шляхів підвищення ефективності дизельних двигунів, яким є додавання водню до основного дизельного палива. Для проведення експериментальних досліджень процесу упорскування палива дизельного двигуна внутрішнього згоряння, що працює з додаванням малих домішок водню, був розроблений стенд на базі паливної системи дизеля 4Ч11/13. В якості приводу штатного паливного насосу високого тиску використано трифазний електродвигун потужністю 1,5 кВт. Дослідження непрямими методами проводились для отримання додаткових характеристик впливу використання додавання малих домішок водню до основного палива на характеристики впорскування та роботу паливної апаратури вцілому. Віброакустичне дослідження проводилося з метою дослідити вплив додавання малих домішок водню до основного палива на характеристики паливної апаратури дизельного двигуна. Для проведення дослідження було використано шумомір "Robotron RFT 00024". За результатами отриманих даних видно, що залежно від наявності водневої добавки акустичні параметри паливної апаратури майже не змінюються у широкому діапазоні тиску подачі водневої домішки. Для проведення оптичного дослідження пропонується використовувати швидкісну відеозйомку, тому що один кадр (фото-знімок) несе в собі набагато менше інформації про процес розпилювання, ніж серія кадрів (відеозапис). Відеофіксація процесу розпилу паливо-водневої суміші проводилась за допомогою екшн-камери Xiaomi Yi 4K Action Camera з частотою розгортки 120fps в режимі 4К. Методи, що використовуються для знаходження об'єктів, що цікавлять, називають методами сегментації - поділу зображення на передній план і фон. Сегментація дозволяє виділити ділянки зображення, що здаються спостерігачеві однорідними; ця операція забезпечує розбиття зображення на області однакового виду. Коли струмінь палива рівномірно заповнений краплями, то на зображенні він буде зображений приблизно в один відтінок, або навпаки. Використання малих домішок водню до основного палива покращує якість сумішоутворення за рахунок подрібнення палива, що призводить до зменшення питомої витрати палива двигуном.
  Повний текст PDF - 621.964 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шалапко Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шалапко Д. О. Непрямі методи дослідження ефекту використання малих домішок водню до основного палива / Д. О. Шалапко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2018. - № 6. - С. 44–51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2018_6_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шалапко Денис Олегович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського