Наукова періодика України Архів клінічної медицини


Витриховський А. І. 
Особливість згортальної системи крові у пацієнтів з високим і дуже високим серцево-судинним ризиком за шкалою Score із супутнім явищем турбулентності серцевого ритму / А. І. Витриховський // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 1. - С. 18-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_1_7
Мета дослідження - визначення особливості згортальної системи крові у осіб з високим та дуже високим серцево-судинним ризиком за шкалою SCORE та наявним явищем турбулентності серцевого ритму (СР). Обстежено 603 пацієнти для визначення ролі варіабельності СР в серцево-судинному континуумі і 319 пацієнтів для дослідження ролі турбулентності СР та їх ролі в прогресуванні та формуванні раптової смерті в серцево-судинному континуумі на основі Холтерівського моніторування СР. Всіх пацієнтів було розподілено на групи: 1-а - пацієнти з ішемічною хворобою серця, але без супутніх факторів ризику, таких як: куріння, ожиріння, метаболічний синдром (МС). 2-а група - хворі, які палять тютюн, тривалістю більше 2-х років. 3-а група - пацієнти з МС, без наявної ішемічної хвороби серця чи артеріальної гіпертензії. 4-а група - пацієнти з метаболічним синдромом та наявною артеріальною гіпертензією. В контрольну групу увійшло 149 осіб. Пацієнтам, в яких було діагностовано шлуночкову екстрасистолію, різних ступенів градації за шкалою Lown і М. Wolf, і відповідно, спостерігали явище турбулентності СР, визначали показники згортальної системи крові. Достовірної різниці в показниках коагупограми досліджувальних груп та контрольної групи не було, лише у осіб з постінфарктним кардіосклерозом спостерігався нищий рівень гематокриту, що пов'язано регулярним прийомом антитромбоцитарних середників як профілактики прогресування ішемічної хвороби серця. Констатувано, що саме по собі явище турбулентності СР не впливає на явище зміни коагуляційної системи організму людини. У випадку визначення доцільності призначення антикоагулянтів пацієнту з наявним явищем турбулентності СР, потрібно керуватись сумарним серцево-судинним ризиком, а не лише наявністю шлуночкової ектопії. Висновки: наявність ізольованого явища турбулентності СР у пацієнта не вимагає якогось особливого підходу до антикоагуляційної терапії.
  Повний текст PDF - 220.32 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Витриховський А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Витриховський А. І. Особливість згортальної системи крові у пацієнтів з високим і дуже високим серцево-судинним ризиком за шкалою Score із супутнім явищем турбулентності серцевого ритму / А. І. Витриховський // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 1. - С. 18-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Витриховський Андрій Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського