Наукова періодика України Актуальна інфектологія


Волянська Л. А. 
Особливості ентеровірусної інфекції сезону 2016 року в дітей Тернопільського регіону / Л. А. Волянська, І. Л. Горішна, В. О. Косовська // Актуальная инфектология. - 2017. - Т. 5, № 1. - С. 35-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2017_5_1_8
Останні 1,5 - 2 десятиліття ознаменувались активізацією ентеровірусної інфекції (ЕІ) у всіх регіонах світу. Спостерігались як спорадичні випадки, так і спалахи з охопленням декількох сотень чи тисяч людей і навіть потужні епідемії. Мета дослідження - вивчення клінічних особливостей ЕІ сезону 2016 р. в дітей Тернопільської області. Проаналізовано перебіг клінічно встановленої ентеровірусної інфекції в 149 дітей. Встановлено особливості перебігу ЕІ в Тернопільському регіоні сезону 2016 р. Найбільшу кількість випадків ЕІ (66,44 %) зафіксовано в осінні місяці. Інфекція перебігала переважно легко, тому госпіталізовано було лише 36,91 % спостережуваних. Середній вік захворілих становив 3,49 +- 0,78 року; незначне переважання хлопчиків (56,38 %). У всіх хворих початок захворювання супроводжувався інтоксикаційними проявами. У 67,79 % випадків мало місце короткочасне (1,87 +- 0,92 доби) підвищення температури тіла в межах <$E37,6~symbol С~40,0~symbol Р roman C>; у 65,10 % - герпангіна; у 46,31 % - ураження респіраторного тракту; у 38,26 % - кишкові симптоми; у 32,21 % - екзантема та синдром "рука - нога - рот"; у 12,75 % - великопластинчасте лущення епідермісу на долонях та стопах; у 22,82 % - оніхомадезис. Висновки: для ЕІ сезону 2016 р. на Тернопіллі характерний значний поліморфізм клінічної симптоматики зі спільним інтоксикаційним синдромом у всіх спостережуваних. Низький рівень (5,34 %) лабораторної верифікації діагнозу за багатоликості ентеровірусів та строкатості клінічних проявів захворювань, які вони викликають, не надав змоги одержати повноцінний клінічний досвід (хоча на сьогодні є можливим визначення серотипу ентеровірусу секвеструванням та проведенням філогенетичного аналізу), встановити джерело інфікування, прослідкувати зв'язки між імовірним джерелом інфекції та пацієнтами, а також виявити, звідки перенесений вірус, та прослідкувати за змінами в клінічному перебігу.
  Повний текст PDF - 628.691 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Волянська Л.
  • Горішна І.
  • Косовська В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Волянська Л. А. Особливості ентеровірусної інфекції сезону 2016 року в дітей Тернопільського регіону / Л. А. Волянська, І. Л. Горішна, В. О. Косовська // Актуальная инфектология. - 2017. - Т. 5, № 1. - С. 35-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2017_5_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волянська Любов Августинівна (медичні науки)
  • Горішна Іванна Любомирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського