Наукова періодика України Архив клинической и экспериментальной медицины


Нальотова О. М. 
Гіпертонічна хвороба, асоційована з інсулінорезистентністю, підходи до медикаментозної терапії / О. М. Нальотова // Архив клинической и экспериментальной медицины. - 2014. - Т. 23, № 2. - С. 159-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akiem_2014_23_2_9
Доведено клініко-патогенетичний зв'язок між наявністю інсулінорезнетентності у хворих на гіпертонічну хворобу II стадії і негативними змінами у них з боку обміну ліпідів, надмірної активації симпато-адреналової та ренін-ангіотензи нової систем, зниженням вазодилатуючої функції ендотелію артерій. Встановлено, що у даного контингенту хворих присутні негативний профіль добового артеріального тиску і вони належать до категорії "Non-dipper" - з недостатнім зниженням артеріального тиску вночі, антропометричні показники вказують на ожиріння І ступеня: якість життя хворих найбільшою мірою страждає за такими категоріями як "соціальне функціонування", "рольові обмеження унаслідок емоційних проблем", а в найменшій мірі - за категоріями: "фізичні болі", "фізичне функціонування". Застосування у хворих на гіпертонічну хворобу II стадії базисної антигіпертензивної фармакотерапії (периндоприл + кандесартан) разом з комбінацією метформін + тіотриазолін впродовж 16-ти тижнів долає інсулінорсзистентність, що забезпечує покращення стану обміну ліпідів, усунений надмірної активації симпато-адреналової та ренін-нигіотензинової систем і відновлення вазодилатуючої функції ендотелію артерій. Запропонована фармакотерапія забезпечує: досягнення нормотонічнік показників (систолічного артеріального тиск) <140 мм рт.ст., діастолічного артеріального тиску <90 мм рт.ст.) після двох тижнів лікування, зміну профілю добового артеріального тиску до категорії "Dipper" (з фізіологічним зниженням артеріального тиску вночі) після восьми тижнів лікування, суттєве підвищення показників якості життя хворих після 16-ти тижнів лікування. Фармакотерапія не викликає змін з боку гематологічних показників (вмісту еритроцитів, лейкоцитів, гемоглобіну, а також швидкості осідання еритроцитів), біохімічних показників (загального білірубіну, креатиніну, лужної фосфатази, аланінамінотрансферази й аспартатамінотрансферази), показників мінерального обміну (вмісту натрію, калію, кальцію і хлору) та переноситься хворими "добре" та "відміно" у 70,8±5,6 % і 20,О±5,0 % випадків відповідно.
  Повний текст PDF - 429.959 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нальотова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нальотова О. М. Гіпертонічна хвороба, асоційована з інсулінорезистентністю, підходи до медикаментозної терапії / О. М. Нальотова // Архив клинической и экспериментальной медицины. - 2014. - Т. 23, № 2. - С. 159-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akiem_2014_23_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нальотова Олена Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського