Наукова періодика України Агроекологічний журнал


Тарасюк С. І.  
Еколого-генетичні особливості популяції української Антонінсько-Зозулинецької лускатої породи коропа (Cyprinus carpio L.) / С. І. Тарасюк, В. В. Коніщук, Д. М. Постоєнко // Агроекологічний журнал. - 2018. - № 4. - С. 59-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/agrog_2018_4_9
Наведено основні еколого-генетичні особливості вирощування у внутрішніх водоймах України перспективних популяцій Антонінсько-Зозуленецького лускатої породи коропа. Здійснено морфометричну оцінку племінного матеріалу. Досліджене стадо є однорідним, коефіцієнти мінливості - стабільними, відповідають нормативним показникам української лускатої породи. За результатами аналізу плідників розподіляли на класи, виділяли елітні групи, з яких формували маточний матеріал для виконання робіт з відтворення коропа. Виявлено специфічні особливості генетичної структури породи за розподілом алельних частот за локусами альбуміну, естерази, трансферину. Аналіз генетичної структури засвідчив специфіку розподілу алельних частот і генотиповий склад локусів білкових систем. Аналіз різноманіття генотипів досліджуваних популяцій у розрізі господарств надав змогу виявити специфічні генотипи (за локусом трансферину) та відсутність деяких із теоретично очікуваних, а саме TF AB, BB і DD. Специфічним для лускатих коропів у рибних господарствах були генотипи: "Меджибіж" - TFC1C1, "Стара Синява" - TFC1C2, "Антоніни" - AC1 та AC2. Одержано відмінності за рівнем середньої гетерозиготності, що робить можливим здійснення контролю за рівнем мінливості у генетичній структурі досліджуваних популяцій. Встановлено статистично достовірний надлишок гетерозигот за більшістю локусів, окрім TF і EST у дослідженій групі. Найвищий рівень гетерозиготності у досліджуваних групах коропа спостерігається за локусами ALB (78,8 - 82,8 %) і ME (72,7 - 82,8 %). Одержані дані свідчать, що у коропів рибних господарств "Меджибіж" та "Антоніни" спостерігається оптимальний рівень генетичної гетерогенності (60 - 71 %) у порівнянні з господарством "Стара Синява", де він є найнижчим (57 %). Одержано дані для використання окремих генетико-біохімічних систем з метою диференціації та ведення постійного генетичного моніторингу популяцій лускатих коропів. Доведено перспективність, екобезпечність вирощування коропів в Україні.
  Повний текст PDF - 159.885 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тарасюк С.
  • Коніщук В.
  • Постоєнко Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тарасюк С. І.  Еколого-генетичні особливості популяції української Антонінсько-Зозулинецької лускатої породи коропа (Cyprinus carpio L.) / С. І. Тарасюк, В. В. Коніщук, Д. М. Постоєнко // Агроекологічний журнал. - 2018. - № 4. - С. 59-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/agrog_2018_4_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського